Rakštis – tai mažas svetimkūnis, kuris gali įstrigti odoje ir sukelti nemalonų skausmą bei diskomfortą. Dažniausiai tai gali būti medžio skutelis, metalo gabalėlis arba stiklo šukė. Nors tai nėra rimta sveikatos problema, tačiau svarbu rakštį ištraukti kuo greičiau, kad išvengtumėte infekcijos ar didesnio skausmo. Šiame straipsnyje pateiksime keletą patarimų, kaip sėkmingai tai padaryti.
Reikalingos priemonės
Prieš pradedant, įsitikinkite, kad turite šias priemones:
- Smulkų pincetą
- Adatą (geriausia sterilizuotą)
- Dezinfekcinį tirpalą arba spiritą
- Vatos tamponėlius arba marlę
- Švarų vandens ir muilo mišinį
1. Rankų ir priemonių dezinfekcija
Pirmiausia, prieš liečiant rakštį, būtina kruopščiai nusiplauti rankas su muilu ir vandeniu. Tai padės sumažinti infekcijos riziką. Taip pat dezinfekuokite pincetą ir adatą alkoholiu arba verdančiu vandeniu.
2. Rakšties lokalizavimas
Gerai apžiūrėkite vietą, kur įstrigusi rakštis. Jei rakštis yra stora ir aiškiai matoma, tai bus lengviau ištraukti. Jei rakštis yra labai maža arba įstrigusi giliau, gali tekti naudoti padidinimo stiklą.
3. Odos minkštinimas
Jei rakštis yra giliau odoje, prieš bandant ją ištraukti, naudinga 10-15 minučių pamerkti paveiktą vietą į šiltą, muiluotą vandenį. Tai padės suminkštėti odai aplink rakštį ir palengvins jos ištraukimą.
4. Rakšties ištraukimas
Naudodami sterilizuotą adatą, švelniai pamėginkite iškrapštyti rakšties galą, kad ji būtų lengviau pasiekiama. Tada, su pincetu švelniai suimkite rakštį ir nuosekliai, bet tvirtai ją traukite iš odos. Svarbu traukti tą pačia kryptimi, kuria rakštis įstrigo, kad ji nesulūžtų.
5. Žaizdos dezinfekavimas
Po to, kai sėkmingai ištraukėte rakštį, dezinfekuokite vietą su spiritu arba kitu dezinfekciniu tirpalu. Jei žaizda kraujuoja, galite panaudoti tamponėlį ar marlę, kad sustabdytumėte kraujavimą.
6. Stebėjimas
Ištraukus rakštį, keletą dienų stebėkite vietą, kur ji buvo. Jei pasireiškia paraudimas, patinimas, padidėjęs skausmas ar pūlinys, gali būti išsivystęs uždegimas ar infekcija, todėl verta kreiptis į gydytoją.
Išvados
Nors rakšties ištraukimas gali būti nemaloni procedūra, laikantis šių patarimų galite tai padaryti saugiai ir efektyviai. Svarbiausia yra laikytis higienos reikalavimų ir būti atsargiems, kad išvengtumėte komplikacijų. Jei vis dėlto nesijaučiate saugiai ar nesėkmingai bandote ištraukti rakštį, nedelsdami kreipkitės į sveikatos priežiūros specialistą.
Discussion about this post