Kai kalbama apie pinigų taupymą, paprastai sunkiausia yra pradėti. Laimei, yra daugybė patarimų, kurie gali padėti jums sukurti paprastą ir realistišką strategiją, kad galėtumėte taupyti visiems savo trumpalaikiams ir ilgalaikiams tikslams.
Fiksuokite savo išlaidas
Pirmasis žingsnis, norint pradėti taupyti, yra išsiaiškinti, kiek išleidžiate. Fiksuokite visas savo išlaidas – tai reiškia kiekvieną kavos puodelio kavinėje čekį, įsigytus namų apyvokos daiktus ir net restorane paliktus arbatpinigius.
Fiksuokite savo išlaidas taip, kaip jums lengviausia – pieštuku ir popieriumi, paprasta skaičiuokle arba nemokama internetine išlaidų stebėjimo programėle. Kai turėsite duomenis, suskirstykite skaičius pagal kategorijas, pavyzdžiui, degalai, maisto produktai ir būsto paskola, ir susumuokite kiekvieną sumą. Pasinaudokite kredito kortelės ir banko išrašais, kad įsitikintumėte, jog įtraukėte visas išlaidas.
Į savo biudžetą įtraukite taupymą
Dabar, kai žinote, kiek išleidžiate per mėnesį, galite pradėti kurti savo biudžetą. Jūsų biudžete turėtų būti nurodyta, kokios yra jūsų išlaidos, palyginti su pajamomis, kad galėtumėte planuoti savo išlaidas ir apriboti pernelyg didelį išlaidavimą.
Būtinai atsižvelkite į išlaidas, kurios patiriamos reguliariai, bet ne kiekvieną mėnesį, pavyzdžiui, automobilio techninė priežiūra. Į savo biudžetą įtraukite taupymo kategoriją ir siekite sutaupyti tokią sumą, kuri iš pradžių jums būtų priimtina. Planuokite, kad ilgainiui santaupas padidintumėte iki 15-20 proc. savo pajamų.
Ieškokite būdų, kaip sumažinti išlaidas
Jei nepavyksta sutaupyti tiek, kiek norėtumėte, galbūt atėjo laikas sumažinti išlaidas. Nustatykite, kokioms nebūtiniausioms reikmėms, pavyzdžiui, pramogoms ir valgymui restoranuose, galite išleisti mažiau.
Ieškokite būdų, kaip sutaupyti ir fiksuotoms mėnesio išlaidoms, pavyzdžiui, automobilio draudimui ar mobiliojo ryšio planui.
Nustatykite taupymo tikslus
Vienas iš geriausių būdų taupyti – nustatyti tikslą. Pradėkite galvoti, kam norėtumėte sutaupyti – tiek trumpuoju (1-3 metų), tiek ilguoju (ketverių ar daugiau metų) laikotarpiu. Tada įvertinkite, kiek pinigų jums reikės ir kiek laiko gali prireikti jiems sutaupyti.
- Bendrieji trumpalaikiai tikslai: Nenumatytiems atvejams skirtas fondas (nuo trijų iki devynių mėnesių pragyvenimo išlaidų), atostogos arba pradinis įnašas už automobilį.
- Įprasti ilgalaikiai tikslai: Pradinis įnašas už būstą arba renovacijos darbus, vaiko išsilavinimas arba pensija.
Nustatykite savo finansinius prioritetus
Po išlaidų ir pajamų jūsų tikslai greičiausiai turės didžiausią įtaką tam, kaip paskirstysite savo santaupas. Pavyzdžiui, jei žinote, kad netolimoje ateityje reikės pakeisti automobilį, galite pradėti atidėti pinigų jam įsigyti jau dabar.
Tačiau nepamirškite ilgalaikių tikslų – svarbu, kad pensijos planavimas nenusileistų trumpalaikiams poreikiams. Išmokę nustatyti taupymo tikslų prioritetus, galite aiškiai suprasti, kaip paskirstyti santaupas.
Pasirinkite tinkamus įrankius
Yra daug taupymo ir investavimo sąskaitų, tinkamų trumpalaikiams ir ilgalaikiams tikslams įgyvendinti. Ir nebūtina rinktis tik vieną.
Atidžiai išnagrinėkite visas galimybes ir pagalvokite apie mokesčius, palūkanų normas, riziką ir tai, kaip greitai jums prireiks pinigų, kad galėtumėte pasirinkti derinį, kuris padės geriausiai sutaupyti savo tikslams pasiekti.
Sutaupykite automatiškai
Beveik visi bankai siūlo automatinius pervedimus tarp jūsų atsiskaitomųjų ir taupomųjų sąskaitų. Galite pasirinkti, kada, kiek ir kur pervesti pinigų, arba net padalyti tiesioginį indėlį, kad dalis kiekvieno atlyginimo būtų pervedama tiesiai į taupomąją sąskaitą. Tokiu atveju jums nebereikės apie tai galvoti ir sumažės tikimybė, kad pinigus išleisite.
Stebėkite, kaip auga jūsų santaupos
Kiekvieną mėnesį peržiūrėkite savo biudžetą ir tikrinkite, kaip sekasi taupyti. Tai padės ne tik laikytis asmeninio taupymo plano, bet ir greitai nustatyti bei išspręsti iškylančias problemas. Supratimas, kaip taupyti pinigus, gali net įkvėpti jus rasti daugiau būdų taupyti ir greičiau pasiekti užsibrėžtus tikslus.
Discussion about this post