Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad skruzdėlės yra visiškai nekalti ir nekenksmingi vabzdžiai, tačiau jei skruzdės apsigyvena jūsų namuose, situacija akimirksniu pasikeičia. Todėl jei jau kurį laiką jus kankina skruzdėlių išnaikinimo namuose klausimas, pateikiame jums daug naudingų patarimų, kaip atsikratyti skruzdžių.
1. Suraskite skruzdėlių lizdą
Kartais skruzdžių problemą galima išspręsti atsikratant jų lizdo. Jei turite reikalų su skruzdėlėmis, kurios gali pakenkti namo konstrukcijai, būtina kuo greičiau išnaikinti jų lizdą. Surasti lizdą gali būti nelengva ir prireiks šiek tiek darbo.
Skruzdėlės paprastai renkasi drėgnas vietas, pavyzdžiui, karkasus arba grindis, kurios yra minkštos dėl vandentiekio ar stogo nuotėkio. Taigi, pradėkite ieškoti vietų, kuriose yra vandens pažeidimų. Palėpės, vonios kambariai ir išorinės sienos yra akivaizdžios vietos, kuriose gali veistis skruzdės.
Vandens pažeistose sienose išpjaukite nedideles skylutes, kad aptiktumėte skruzdžių lizdą. Radę lizdą, išpurkškite jį insekticidu, kurio sudėtyje yra bifentrino, permetrino arba deltametrino.
Būtinai sutvarkykite vandens nuotėkį ir pakeiskite pažeistą medieną. Jei negalite rasti lizdo, samdykite kenkėjų naikintojus..
2. Pasirinkite geriausią masalą skruzdėlėms
Pamatę skruzdėlę, tikriausiai pirmiausia norėsite ją sutraiškyti. Tačiau to daryti neverta, nes už kiekvienos pamatytos skruzdėlės gali slėptis šimtai kitų. Tos, kurias matote, yra skruzdėlės žvalgės, ieškančios maisto, kurį galėtų nunešti į koloniją. Pasinaudokite šiomis žvalgėmis, kad sunaikintumėte visą koloniją.
Iš anksto užkrėskite skruzdėles tose vietose, kuriose anksčiau jas matėte. Skruzdėlių skonis metų bėgyje keičiasi. Pavasarį jos paprastai renkasi baltyminį maistą, o vasarą – saldumynus arba riebų maistą.
Išdėliokite cukraus ar medaus, kepto maisto ir žemės riešutų sviesto, tada stebėkite, kuris maistas pritraukia skruzdes. Naudokite tą maistą, kurį jos mėgsta, kaip masalą. Kai sužinosite, ką skruzdėlės mėgsta, nusipirkite ir išdėliokite nuodingų skruzdėlių masalų, pritaikytų jų skoniui.
3. Panaikinkite skruzdėlių pėdsakus
Ten, kur matote vieną skruzdėlę, būtinai pamatysite ir kitų. Taip yra todėl, kad skruzdės palieka kvapų pėdsakus, kuriais seka kitos skruzdės. Kvapui panaikinti nepakanka šluoti ar valyti.
Kad saugiai atsikratytumėte skruzdėlių namuose, sumaišykite 1 dalį acto su 3 dalimis vandens ir purkškite visur, kur anksčiau matėte skruzdėlių. Taip sustabdysite lauke gyvenančias skruzdėles, kurios į namus pateko ieškoti maisto (į vidų patekusios skruzdėlės nebūtinai bando susikurti lizdą).
Actas ir vanduo nesustabdys skruzdėlių, kurios jau yra susikūrusios lizdus patalpose. Jas reikės naikinti skruzdžių jauku.
4. Išnaikinkite skruzdėlių kolonijas
Išdėlioję nuodingą masalą skruzdėlėms, tikėkitės pamatyti daug skruzdėlių (iš pradžių). Tai reiškia, kad daugiau skruzdėlių nuneša jauką (kuris yra toksiškas) atgal į koloniją, kur pasidalins juo su kitomis skruzdėlėmis, įskaitant motinėlę, ir jas nužudys. Lizde gali būti tūkstančiai skruzdėlių.
Skystas jaukas yra geriausias būdas naikinti skruzdes daugeliui saldumynus mėgstančių skruzdėlių. Kitos skruzdėlės mieliau renkasi kietą jauką. Jei po dviejų savaičių namuose vis dar yra skruzdėlių, pakeiskite masalo talpyklas. Jei tai nepadeda, tuomet reikia toliau ieškoti jų lizdo.
5. Palaikykite švarą
Švarūs namai yra pirmoji apsauga nuo skruzdėlių. Nuvalykite maisto trupinius, nušluostykite išsiliejusius skysčius, išneškite šiukšles ir nepalikite namuose nešvarių indų. Taip iš skruzdėlių atimsite maisto šaltinį. Saugus būdas atsikratyti skruzdžių – aplink naminių gyvūnų maisto dubenėlius išpurkškite acto, sumaišyto su vandeniu, kad skruzdės juose nesimaitintų.
6. Apipurkškite skruzdėlių patekimo vietas
Atsikratę skruzdėlių, imkitės priemonių, kad jos nebegrįžtų. Uždenkite ir užsandarinkite skylutes, tada aplink duris ir langus išpurkškite insekticidų. Insekticidas, kurio sudėtyje yra bifentrino, permetrino arba deltametrino, yra vienas iš būdų atsikratyti skruzdžių.
Purkškite 4 colių pločio juostą palei įėjimo vietas, tik tiek, kad sudrėktų paviršius. Išdžiūvęs purškalas palieka nematomą plėvelę, kuri atbaido skruzdes, todėl jos nepateks į namus.
Kiekvieną pavasarį purkškite insekticidą, kad apsisaugotumėte nuo skruzdėlių. Tačiau nepamirškite, kad tai tik apsaugo nuo skruzdžių – jis nenaikina skruzdžių, kurios jau yra viduje, ir gali trukdyti naudoti skruzdžių masalus.
7. Ant namo pamato užpurkškite insekticido
Jei išpurškus vidines patekimo į namą vietas vis dar atsiranda skruzdėlių, ant pamatų, ant pirmojo dailylenčių sluoksnio ir po juo užpurkškite 30 centimetrų pločio insekticido nuo skruzdėlių juostą, kad skruzdėlės negalėtų patekti į namą.
Discussion about this post