Štai dešimt labai dažnų ir konkrečių gyvenimo pasirinkimų, kurie neretai žmones priveda prie apgailestavimo „Jei tik būčiau elgęsis kitaip…“. Jei atpažįstate save – galbūt laikas tą pakeisti?
1. Savo vertės nustatymas pagal kitų nuomonę
Dauguma žmonių mus vertina remdamiesi savo gyvenimo patirtimi, kuri su mumis visiškai nesusijusi. Todėl savo savivertę grįsdami tuo, ką jie apie jus mano kiti, tapsite priklausomi nuo nepatikimos, šališkos kitų perspektyvos.
Niekada nerasite savo vertės kito žmogaus nuomonėje, o tik savyje. Nebandydami kitiems įtikti ne tik pritrauksite tuos žmones, kurie jums tinka, bet ir išlaikysite aiškų protą bei ramybę širdyje.
2. Bandymai daryti įspūdį kitiems, pamirštant savo prioritetus
Po dešimties metų bus visai nesvarbu, ar padarėte įspūdį kitiems šiandien. Svarbu bus tai, kaip gyvenote, ar mylėjote ir ko išmokote pakeliui.
Jei norite kam nors padaryti įspūdį, elkitės taip, kad nuoširdžiai savimi didžiuotumėtės. Visuomet pirmiausia sutelkite dėmesį į tai, kas jums patiems svarbu.
3. Leidimas nežinomybei ir abejonėms stabdyti
Priimkite neapibrėžtumą – kai kurie jūsų gyvenimo etapai neturės „pavadinimo“, kol nepraeis daug metų.
Kiekvienu sprendimu, pokalbiu, pasirinkimu jūs šiek tiek rizikuojate. Jei nepasitikėsite gyvenimu ir leisite abejonėms jus nugalėti ar stabdyti nuo to, ko iš tikrųjų trokštate, gali būti, kad nuolatos gręžiositės atgal svarstydami, kas galėjo būti kitaip.
4. Dėmesys į nesėkmes, o ne į esamas galimybes
Geriau patirti nesėkmes, iš kurių pasisemi patirties ir išminties, nei gyventi apgailestaujant, kad nepasinaudojai gyvenimo teikiamomis galimybėmis.
Ar kada nors matėte, kaip mažylis mokosi vaikščioti? Jis suklumpa ir krenta daugybę kartų, kol jam pavyksta eiti. Dažniausiai kritimai yra neišvengiami, norint kažką ilgalaikio pasiekti.
Jei koncentruosimės į nesėkmes, gyvenimas prabėgs pro šalį, taip ir nepamatant vis naujai atsiveriančių galimybių.
5. Pernelyg tvirtas laikymasis to, kaip „turėtų būti“
Neleiskite, kad tai, kas nuo jūsų nepriklauso, trukdytų dalykams, kuriuos galite kontroliuoti. Atsisveikinkite su tuo, kas nepavyksta, kad galėtumėte pasisveikinti su tuo, kas gali pavykti.
Kai tam tikri žmonės pasitraukia nuo jūsų ar tam tikros galimybės užveria duris, nereikia jų laikyti ar maldauti, kad liktų jūsų gyvenime. Priimkite tai kaip ženklą, kad jūsų asmeniniam tobulėjimui reikia ko nors kito arba kažko daugiau, o gyvenimas tiesiog atlaisvina tam vietą.
6. Per ilgas buvimas aukos rolėje
Gyvenimas ne visada yra teisingas, bet nereikia nuolatos jaustis aplinkybių auka. Prisiminkite kartą, kai manėte, kad nesugebėsite išgyventi? Jūs išgyvenote ir padarysite tai dar kartą.
Žmogaus augimas priklauso nuo gebėjimo prisiimti atsakomybę už savo gyvenimą. Jūs nesate atsakingi už viską, kas jums gyvenime nutinka, tačiau esate atsakingi už tai, kaip į tai reaguojate.
7. Delsimas imtis veiksmų
Pernelyg dažnai gaištame laiką laukdami, kol atsiras idealus kelias, pamirštant, kad keliai atsiveria einant, o ne laukiant.
Kai įsisukate į perteklinės analizės ir dvejonių ratą, o jūsų pažanga nulinė, giliai įkvėpkite ir ženkite žingsnį. Net jei suklysite – sužinosite kažką naudingo.
Kur kas geriau būti pavargusiam nuo pastangų ir mokymosi, nei nuo absoliučiai nieko neveikimo.
8. Neįvertinate gyvenimo grožio
Imkitės veiksmų, daug dirbkite, bet nepamirškite sustoti ir atkreipti dėmesį į paprastas gyvenimo akimirkas. Išties gyvename būdami dabartyje, o ne galvodami apie ateitį.
Kiekvieną dieną verta skirti laiko tam, kad pastebėtumėte grožį tarp didžiųjų įvykių. Kažkada įvyks paskutinis saulėlydis, o veidą paskutinį kart paglostys gaivus vėjas. Vertinkite šias akimirkas, nes jos primena, kad esame gyvi.
Žmonės mirties patale neretai suvokia, kad per daug laiko iššvaistė nerimaudami ir skubėdami, o per mažai sąmoningai vertindami kiekvieną dieną.
9. Nebuvimas su brangiais žmonėmis
Daugiau laiko praleiskite su tais, kurie skatina mylėti save, gerai jaustis, šypsotis, siekti savų tikslų. Su kuriais jaučiatės laimingi. Mažiau skirkite laiko tiems, su kuriais negalite būti savimi.
Nuoširdus buvimas su artimu žmogumi – be žiūrėjimo į laikrodį ar kito įvykio laukimo – yra didžiausia dovana, kurią galite suteikti tiek sau, tiek kitam. Beje, kaip rašėme kitame straipsnyje, geri santykiai su artimaisiais gali padėti gyventi ilgiau ir sveikiau.
10. Neišreiškiami šilti jausmai, meilė
Nesvarbu, kiek laiko praleidote su žmogumi ar kaip jį vertinote, jį praradę kartais jausitės, kad santykiui skyrėte per mažai dėmesio.
Pasakykite žmonėms tai, ką jiems jaučiate dabar. Nevenkite pažeidžiamų ar jautrių pokalbių vien dėl to, kad jaučiatės nepatogiai ar nejaukiai. Išreikškite savo meilę drąsiai ir atvirai. Niekada nežinote, kada galite prarasti šią galimybę.
Discussion about this post