Kad pagerintumėte savo asmeninius finansus, jums nereikia gauti geriau apmokamo darbo ar netikėtos giminaičio dovanos. Daugeliui žmonių užtenka geriau valdyti pinigus, kad sumažintų savo išlaidas, pagerintų gebėjimą investuoti ir taupyti ir pasiektų finansinių tikslų, kurie anksčiau atrodė neįmanomi.
Net jei manote, kad jūsų asmeninė finansinė situacija yra sudėtinga ir nėra išeities, yra daugybė dalykų, kuriuos galite padaryti, kad sukurtumėte sau geresnes aplinkybes. Štai septyni patarimai, nuo kurių galite pradėti.
1. Stebėkite savo išlaidas, kad pagerintumėte savo finansinę padėtį
Jei nežinote, ką ir kur išleidžiate kiekvieną mėnesį, didelė tikimybė, kad jūsų asmeninių išlaidų įpročius dar galima tobulinti.
Geresnis pinigų valdymas prasideda nuo supratimo apie išlaidas. Naudokitės pinigų valdymo programėlėmis, kad galėtumėte sekti įvairias patiriamas išlaidas ir patys pamatytumėte, kiek išleidžiate ne pirmo būtinumo prekėms, pavyzdžiui, vakarienėms, pramogoms ir net kasdienei kavai. Išmokę pažinti šiuos įpročius, galite sudaryti planą, kaip juos pagerinti.
2. Kaupkite santaupas, net jei tam reikia laiko
Sukurkite fondą nenumatytiems atvejams, kuriuo galėsite pasinaudoti, kai ištiks nenumatytos aplinkybės. Net jei jūsų įmokos bus nedidelės, šis fondas gali išgelbėti jus nuo rizikingų situacijų, kai būsite priversti skolintis pinigų už dideles palūkanas arba galbūt atsidursite situacijoje, kai negalėsite laiku apmokėti sąskaitų.
Taip pat turėtumėte kaipti indėlį, kad sustiprintumėte savo finansinį saugumą netekus darbo. Naudokite automatines įmokas, kad padidintumėte kaupiamąsias santaupas ir išsiugdytumėte įprotį atidėti pinigus.
3. Sukurkite realistišką mėnesio biudžetą
Remdamiesi savo mėnesinėmis išlaidomis ir mėnesiniu atlyginimu, nustatykite biudžetą, kurio galėsite laikytis.
Neverta nustatyti griežto biudžeto, pagrįsto drastiškais pokyčiais, pavyzdžiui, niekada nevalgyti užkandinėse, jei šiuo metu keturis kartus per savaitę užsisakote maistą išsinešimui. Sukurkite biudžetą, kuris atitiktų jūsų gyvenimo būdą ir išlaidų įpročius.
Į biudžetą turėtumėte žiūrėti kaip į būdą skatinti geresnius įpročius, pavyzdžiui, dažniau gaminti maistą namuose, tačiau suteikite sau realią galimybę įvykdyti šį biudžetą. Tik taip šis pinigų valdymo metodas bus veiksmingas.
4. Sumažinkite periodinius mokesčius
Ar prenumeruojate paslaugas, kuriomis niekada nesinaudojate? Lengva pamiršti apie mėnesines transliacijos paslaugų prenumeratas ir mobiliąsias programėles, kurios priverčia jus patirti papildomas išlaidas, net jei šiomis paslaugomis reguliariai nesinaudojate.
Peržiūrėkite savo išlaidas, ar neatsiranda tokių mokesčių, ir pagalvokite apie galimybę atsisakyti nereikalingų prenumeratų, kad kas mėnesį turėtumėte daugiau lėšų.
5. Kiekvieną mėnesį laiku apmokėkite sąskaitas
Laiku apmokėti sąskaitas – tai paprastas būdas išmintingai valdyti savo pinigus, be to, jis teikia didelę naudą. Tai padeda išvengti delspinigių už pavėluotą mokėjimą ir suteikia galimybę padengti būtiniausias išlaidas. Be to, laiku atliekamų mokėjimų istorija gali padidinti jūsų kredito reitingą ir sumažinti palūkanų normas.
6. Suformuokite investavimo strategiją
Net jei jūsų galimybės investuoti yra ribotos, nedidelės įmokos į investicines sąskaitas gali padėti panaudoti uždirbtus pinigus didesnėms pajamoms gauti.
Jei laikui bėgant suformuosite jūsų asmenines finansines galimybes atitinkančią investavimo strategiją, galėsite daug lengviau pagerinti savo finansinę situaciją.
7. Taupykite grynuosius pinigus, kad galėtumėte sau leisti didesnius pirkinius
Tam tikros rūšies paskolos gali būti naudingos perkant didelius pirkinius, pavyzdžiui, namą ar net automobilį, kurio jūs norite. Tačiau kitiems dideliems pirkiniams grynieji pinigai yra saugiausias ir pigiausias pasirinkimas.
Pirkdami grynaisiais pinigais išvengsite paskolos ir palūkanų, kurias reikės grąžinti per kelis mėnesius, o dažnai ir per kelerius metus. Tuo tarpu sutaupyti pinigai gali būti laikomi banko sąskaitoje ir kaupti palūkanas, kurias galima skirti kitų pirkinių įsigijimui.
Kelias į finansinę nepriklausomybę nėra neįveikiamas
Kelias į geresnius finansus prasideda nuo savo įpročių keitimo. Kai kurie iš šių pokyčių bus lengvesni nei kiti, tačiau jei liksite įsipareigoję šiems principams, įgysite puikių asmeninių finansų valdymo įgūdžių, kurie pasitarnaus visam gyvenimui. Taigi, gero finansų valdymo pagrindas yra tvirtas biudžetas.
Discussion about this post