Nepaisant pavadinimo, grikiai iš tikrųjų yra sėklos, o ne grūdai (kaip kviečiai). Keista, kad jis giminingas rabarbarams, o ne kitoms žolėms, pavyzdžiui, kviečiams, žolei ar kukurūzams. Dėl šios priežasties jie taip pat vadinami pseudogrūdine kultūra. Ir nors grikiai yra labai populiarus patiekalas, ne kiekvienas žino, kaip juos tinkamai virti, todėl pasidalinsime keliais praktiškais patarimais.
Kaip virti grikius?
Iš grikių miltų dažniausiai kepami blyneliai, pavyzdžiui, prancūziški blyneliai su pikantiškais įdarais, tokiais kaip kumpis, sūris ar kiaušinis. Šonai užlenkiami, o ne susukami kaip blynai.
Tačiau kur kas populiaresni yra patys grikių grūdai, kurie yra verdami, kol suminkštėja. Įprasta, kad prieš naudojimą grūdai turi būti gerai nuplauti, tačiau išmirkyti ir iškepti jie suteikia traškumo granoloms ir salotoms. Išmirkyti ir prieš verdant sumaišyti grikiai suskyla į košę.
Grikių virimo procesas
- Gerai nuplaukite per sietelį, kol vanduo bus skaidrus.
- Pakepkite sausoje keptuvėje 2-3 minutes, kol pasidarys riešutiniai ir kvepiantys (taip grikiai įgaus skrudinto skonio, tačiau jų skrudinti nebūtina).
- Virkite verdančiame vandenyje 5-10 min., kol grūdai suminkštės, bet vis dar bus šiek tiek kietoki.
- Gerai nusausinkite.
Kaip pašildyti virtus grikius
Geriausias būdas pašildyti virtus grikius – pašildyti juos mikrobangų krosnelėje.
- Sudėkite grikius į mikrobangų krosnelėje esantį dubenėlį ir įpilkite valgomąjį šaukštą vandens, kad pridėtumėte drėgmės.
- Uždenkite dubenėlį mikrobangų krosnelėje naudoti tinkančia plėvele arba dangčiu.
- Kaitinkite 30 sekundžių intervalais, kol grikiai sušils. Po pirmojo ar antrojo intervalo galite pamaišyti, kad šiluma lengviau pasiskirstytų.
Taip pat grikius galima pašildyti nepridegančioje keptuvėje su sviestu arba aliejumi. Uždenkite keptuvę dangčiu ir kepkite ant vidutinės temperatūros ugnies 3-5 minutes, kol pašils.
Discussion about this post