Mandala – tai ne tik meno kūrinys. Tai dvasinė meditacija ir terapinė smegenų treniruotė. Sanskrito kalba mandala reiškia „užbaigimas“. Kai kuriate mandalą, ji tampa erdve tyrinėti savo vidų, idėjas ir mintis.
Yra daugybė mandalos meno rūšių ir ne vienas privalumas jas piešti. Kai piešiate mandalą, joje atsispindi jūsų mintys, emocijos, pilnatvė ir jausmai per kiekvieną raštą ir piešinį.
Mandalų raštus galite pamatyti visur aplink save, jei ramiai ir atidžiai stebėsite gamtą. Įmetę akmenuką į vandens telkinį, pastebėsite besiformuojančius raštus. Be to, galite pastebėti raštus danguje, jūros kriauklių žiedus medžio kamieno viduje ir kt. Todėl aptarsime mandalų rūšis ir pateiksime ne vieną priežastį, kodėl vertėtų jas piešti.
Mandalų rūšys
- Mokomosios mandalos: Mokomųjų mandalų budistų vienuoliai išmoksta vienuolinio ugdymo metu. Mokymo mandalos atspindi Himalajų kultūrą. Taigi mokymo mandalose kiekviena linija, raštas ir spalva atspindi įvairius budizmo mokymus.
- Gydomosios mandalos: Gydomoji mandala pagerina žmogaus intuiciją, susikaupimą ir meditaciją. Jei atlikdami užduotis jaučiatės išsiblaškę, gydomosios mandalos yra geriausia mokymosi priemonė.
- Smėlio mandalos: Mandalos kūrimas spalvotais smėliais į išorę ir į centrą. Tokios mandalos perkelia dėmesį nuo išorinio pasaulio į vidinį „aš“.
- Išorinės mandalos: Išorinės mandalos paprastai kuriamos meistrams arba dvasiniam mokytojui prašant jo išminties ir intelekto. Be to, išorinėse mandalose atsispindi visata, o budizme tai yra ritualas arba įprastinė praktika – pasiūlyti jas mokytojui ir padėkoti už žinias, kuriomis jis dalijasi.
- Architektūrinė mandala: Trimatis fizinis dievo mandalos atvaizdas vadinamas architektūrine mandala.
- Mantrų mandalos: Mantrų mandalų centre yra budizmo simbolis, o mantros arba žodžiai užrašomi ratu, o ne naudojant raštus. Šios mantros siejamos su budizmu ir induizmu. Mantrų mandalų kūrimas yra geriausias pasirinkimas, jei medituojant sunku ilgesnį laiką išbūti ramiai. Galėsite išlikti susikaupę ir sąmoningi.
- Jantros mandala: Šios mandalos vaizduoja energingas jogos pozas ir Vadžrajanos budistų praktikas.
- Elementų mandalose: Elementų mandalose, vaizduojančiose vandenį, orą, ugnį ir erdvę, naudojama daugybė spalvų: mėlyna, balta, geltona ir raudona. Žmogaus kūną sudaro šios 5 sudedamosios dalys. Be to, jos susijusios su žmogaus ligomis, čakromis, energija ir mąstymo modeliais. Todėl šių mandalų kūrimas gali padėti pasiekti pusiausvyrą tarp skirtingų kūno aspektų.
Mandalų piešimo nauda
Yra daugybė mandalų rūšių ir ne vienas mandalų piešimo privalumas.
1. Mažina stresą
Kiekvienas žmogus patiria stresą ir protinę įtampą, nesvarbu, ar jis būtų suaugęs, ar vaikas. Dėl to negalite išvengti streso, tačiau galite priimti ir įsisavinti tam tikrus įpročius, kurie padės jums būti sąmoningiems ir suteiks galimybę pailsėti nuo visų streso formų. Tiek suaugusieji, tiek vaikai gali pasinaudoti raminamuoju raštų piešimo ir mandalų spalvinimo poveikiu. Tai viena iš pagrindinių ir svarbių mandalų meno privalumų šiuolaikiniame pasaulyje.
2. Suteikia terapiją
Ar žinojote, kad spalvinimas ir tikrų raštų kūrimas naudojamas terapijoje? Jie turi atstatomąjį poveikį smegenims, kuris sumažina nuolatines neigiamas mintis ir pokalbius. Kai kurie terapeutai prašo jūsų piešti ir tapyti, kad perteiktumėte savo išgyvenimus ir emocijas. Jūsų kūryba įkūnija jūsų idėjas ir jausmus. Kurkite mandalą, jei jums sunku išreikšti save arba jei jaučiatės emociškai sutrikę.
3. Aktyvina abu smegenų pusrutulius
Kurdami mandalą naudojate įvairius geometrinius įrankius, tokius kaip liniuotės, skriestuvai ir matlankiai, taip pat sukamąją simetriją, proporcijas, matavimus ir daugybę geometrinių figūrų. Taigi mandalos tapymas sujungia kūrybiškumą ir kritinio mąstymo gebėjimus. Tai naudinga tiek kairiajai, tiek dešiniajai smegenų pusėms. Spalvindami ir kurdami mandalų raštus galite lavinti savo kūrybinius gebėjimus, gebėjimą spręsti problemas, pažintinius gebėjimus ir dvasinę žmogaus pusę.
4. Didina kūrybiškumą
Vienas iš papildomų mandalų meno privalumų yra tas, kad jis skatina žmogaus kūrybiškumą. Kadangi tai suteikia galimybę perteikti savo slopinamas idėjas, emocijas ir jausmus, kūrybiškumas yra labai svarbus įgūdis. Be to, kūrybiškumas leidžia kūrybiškiau spręsti problemas. Mandalų kūrimas skatina žmones, sprendžiant problemas, pasitelkti netradicinį mąstymą.
5. Atveria vartus į dvasingumą
Mandalos reiškia išbaigtumą ir nukreipia dėmesį nuo išorinio, materialistinio pasaulio į egzistencijos esmę. Mandalą galima susikurti per kelias valandas sąmoningai, ramiai ir nuošaliai. Kadangi visiškai susitelkiate į vieną dalyką, tai galima palyginti su meditacija. Mandalos kūrimas galiausiai susieja jus su pačiu savimi ir atrakina dvasinius vartus.
6. Padeda įveikti ligas
Sergantiems ligomis, pavyzdžiui, epilepsija, mandalos meno terapija gali būti labai naudinga. Ji taip pat mažina streso lygį, kraujospūdį ir didina gerųjų hormonų kiekį organizme. Be to, šiuolaikiniai terapeutai mano, kad mandalų piešimas padeda stiprinti imuninę sistemą, gerinti dėmesio sutelkimą, mažinti emocinius konfliktus ir gerinti miego kokybę. Mandala suteikia aiškų žmogaus emocinės būsenos vaizdą.
Kuriant ir spalvinant mandalas galima subtiliai įsiskverbti į žmogaus psichiką. Tai padeda atsigauti ir atlikti introspekciją.
Kokia yra mandalos dizaino ir spalvų reikšmė?
- Raudona: Raudona spalva reiškia užsidegimą, troškimą ir jėgą.
- Žalia: Žalia spalva reiškia komfortą, naują pradžią ir psichinius gebėjimus.
- Mėlyna spalva: Mėlyna spalva reiškia harmoniją, atsiskyrimą, pagarbą ir emocinį stabilumą.
- Balta: Balta spalva simbolizuoja gėrį, ramybę, taiką ir harmoniją.
- Oranžinė: Oranžinė spalva simbolizuoja tobulėjimą, įžvalgą ir savęs pažinimą.
- Trikampiai: Trikampiai rodo transformaciją.
- Apskritimai: Mandalos apskritimai simbolizuoja ryšį su kosmosu.
- Kryžiai: Dangus ir žemė atsispindi mandalose esančiuose kryžiuose.
- Kvadratai: Pusiausvyra atsispindi kvadratuose.
- Labirintai: Labirintai reiškia santykį su pačiu savimi.
Mandalos – puikus būdas pažinti save
Mandalos yra galingas būdas užmegzti ryšį su savo vidinėmis energijomis. Jos gali padėti sutelkti mintis ir jausmus, gali būti paguodos ir ramybės šaltinis.
Mandalos šimtmečius buvo naudojamos dvasiniam augimui skatinti ir sujungti žmones su jų kosmine savastimi. Jos gali būti naudojamos kaip meditacijos priemonė, būdas vizualizuoti savo tikslus ir sukurti sau pozityvią, ramią ir įkvepiančią erdvę.
Yra daugybė skirtingų mandalų rūšių, jas galima naudoti bet kokiam tikslui. Galite sukurti paprastą mandalą, naudodami spalvotą audinį ar popierių, arba sudėtingesnę mandalą.
Mandalos gali būti naudojamos kaip meditacijos priemonė ir gali padėti sumažinti stresą. Be to, mandalos gali būti įkvėpimo šaltinis ir padėti skatinti kūrybiškumą. Galiausiai mandalos gali padėti ugdyti bendruomeniškumo jausmą ir kurti tarpusavio santykius.
Discussion about this post