Išsirinkti minkštą kampą – vienas svarbiausių darbų įrengiant butą ar namą. Mažesniuose namuose minkštas kampas net tarnauja kaip miegamoji lova, todėl jo reikšmė kasdieniam gyvenimui yra milžiniška. Tačiau norint teisingai pasirinkti tokį didelį minkštą baldą, reikia atidžiai apsvarstyti variantus ir išvengti dažniausiai pasitaikančių klaidų. Šis gidas padės jums orientuotis pasirinkimo procese ir užtikrins, kad rastumėte minkštą kampą, atitinkantį poreikius nuo A iki Ž.
Įvertinkite savo erdvę
Prieš įsigydami kampą, atidžiai įvertinkite, kiek laisvos erdvės kampui galima skirti.
- Naudodami ruletę arba matavimo juostą, nustatykite zonos, kurioje planuojate statyti sofą, ilgį ir plotį. Atsižvelkite į sofos matmenis, įskaitant ir aukštį, kad ji patogiai tilptų bei neužgožtų erdvės. Prisiminkite, kad minkšti kampai su miegojimo funkcija, išsiskleidę, užima kiek daugiau vietos.
- Atkreipkite dėmesį į durų angas, langus, radiatorius ir kitus architektūrinius elementus, kurie gali turėti įtakos sofos pozicijai bei baldų išdėstymui. Aplink sofą turi likti pakankamai vietos judėti ir ji turėtų neužstoti natūralios šviesos ar praėjimo taškų.
- Galite sofos matmenis ant grindų pažymėti lipnia juosta, kad įsivaizduotumėte jos projekciją. Šis metodas padės suprasti, kaip sofa „įsipaišys“ erdvėje ir kaip ji paveiks aplinką.
Pasirinkite kampo pusę
Jeigu perkamas L, o ne U formos kampas, tada reikia nuspręsti, kurioje pusėje bus ilgoji dalis. Paprastai reikėtų pagalvoti apie tai, kaip atrodys galutinis kambario išplanavimas ir stengtis, jog baldas neužstotų praėjimo. Jeigu apsispręsti sunku arba norisi pasilikti galimybę orientaciją keisti, ieškokite modulinių kampų, kurie leidžia keisti konfigūraciją.
Pagalvokite apie tai, kokios papildomos kampo funkcijos jums reikalingos
Minkštas kampas – tai ne tik sėdima vieta. Šis baldas gali turėti ir tam tikrų privalumų, dėl kurių didėja jo funkcionalumas bei pritaikomumas. Pagrindinės papildomos funkcijos yra trys:
- Miegamoji dalis – jei dažnai priimate svečius arba jums reikia papildomos miegamosios vietos, tada tikrai turėtumėte pasižymėti savybę, jog jūsų norų sąraše atsidurtų tik minkšti kampai su miegojimo funkcija. Tokias sofas galima paversti lovomis, tad patiems ar svečiams visada atsiras patogi vieta poilsiui.
- Patalynės dėžė – kai kuriuose kampuose yra daiktų saugojimo skyrių, į kuriuos galima sudėti antklodes, pagalves ar kitus daiktus, tam, kad erdvė aplinkui atrodytų tvarkingesnė.
- Reglaineris – tam, kad sėdėti būtų dar patogiau, ieškokite sofų su atsilenkiančiomis ir prasiilginančiomis dalimis (reglaineriu). Taip kiekvienas prisėdimas bus dar smagesnis.
Kampo forma
L formos kampai yra populiariausi, puikiai tinka pastatymui prie sienų, patalpos kampe ir suteikia maksimalų sėdimų vietų skaičių mažesniuose kambariuose.
Tuo tarpu U formos kampinės sofos labiau tinka didesnėms erdvėms, nes ant jų gaunasi daug sėdimos vietos, bet sukuriamas jaukus, uždaras jausmas, dėl ko smagu bendrauti su kitais ant sofos sėdinčiais žmonėmis.
Interjero dizaino ekspertai pataria rinktis formą, kuri atitiktų jūsų kambario matmenis ir lūkesčius dėl sėdimų vietų. Mažesnėse erdvėse rinkitės kompaktiškas L formos kampų versijas su plonesniais profiliais, kad nieko neužgožtumėte.
Dideles U formos kampų proporcijas įmanoma gražiai atskleisti tik didesnėje patalpoje. Prieš pirkdami ir išstatydami baldus, kuo labiau įsitikinkite, jog sofos dydis dera su kitais baldais ir leidžia patogiai judėti po erdvę.