Pasaulis pilnas stebuklų ir nuostabių vietų, tačiau jei jau kurį laiką galvojate apie nuotykius, nepamirštamas keliones ir mėgstate tyrinėti baisias bei mirtinai pavojingas vietas, galite būti tikri, kad jūsų laukia tikri nuotykiai. Papasakosime jums apie pačias pavojingiausias pasaulio vietas, kurios privers jus aiktelėti iš nuostabos.
1. Ekskursijos po ugnikalnius Havajuose, JAV
Iki šiol neabejotinai esate girdėję apie Havajus ir jų nuostabias salas bei paplūdimius. Tačiau, ar žinojote, kad Havajuose rengiamos ekskursijos po ugnikalnius, čia yra didžiausias pasaulyje Mauna Loa ugnikalnis, kuris išsiveržia nuo 1983 m., taip pat yra vienas paskutinių aktyvių ugnikalnių – Kilauėjos ugnikalnis.
Per ekskursijas iš arti apžiūrėsite šiuos ugnikalnius. Svarbu pažymėti, kad niekur kitur pasaulyje negalima pamatyti ugnikalnių iš taip arti.
Havajų ugnikalnių nacionaliniame parke galite leistis į ekskursiją laivu, kurios metu būsite plukdomi per įkaitusias upes, kuriomis teka lava, taip pat galėsite stebėti lavos krioklius ir kitus geologinius darinius.
Tai viena pavojingiausių vietų pasaulyje, nes per daugelį metų dėl pernelyg didelio lavos rūko ir krentančių uolų joje užfiksuota keletas aukų, todėl ji yra gana bauginanti.
Kad ir kaip bauginančiai tai skamba, vis dėlto tai yra nuotykių kupina vieta, o keliaudami į šią ekskursiją patirsite daug smagių įspūdžių.
2. Keimada Grandės sala, Brazilija
Nustebsite sužinoję, kad Brazilijoje, maždaug už 145 km nuo San Paulo, yra Keimada Grandės sala, dar vadinama Ilha da Queimada Grande. Šioje saloje gyvena didžiausia gyvačių populiacija visame pasaulyje. Kaip pranešama, saloje po kiekvienu kvadratiniu metru laukia penkios gyvatės, kurios gali įkąsti.
Šios gyvatės yra pakankamai nuodingos, kad nužudytų žmogų, todėl ši sala yra viena pavojingiausių vietų pasaulyje.
Įdomu tai, kad šioje saloje aptinkama pati išskirtiniausia gyvatė – auksagalvė, kurios nėra niekur kitur pasaulyje.
Dėl auksagalvės nuodų paklausos juodojoje rinkoje ir dėl to, kad apsilankius saloje jūsų gali laukti mirtis, Brazilijos vyriausybė uždraudė čia įvažiuoti lankytojams.
3. Mirties slėnio nacionalinis parkas, JAV
Mirties slėnis, kaip ir pats pavadinimas, kalba pats už save. Šis slėnis iš tiesų yra viena pavojingiausių vietų pasaulyje, esanti žemiausiame Šiaurės Amerikos taške, kažkur tarp Nevados ir Kalifornijos.
Ši vietovė dar vadinama kraštutinumų šalimi, čia vyrauja didžiulė sausra, o viršukalnės užšąla. Taigi čia esama kontrasto, dėl kurio ši vieta tampa dar gražesnė.
Žmonės turėtų atminti vieną dalyką – jie nėra pakankamai stiprūs, kad įveiktų karštį Mirties slėnyje neapsirengę tinkamais drabužiais. Gerkite daug vandens, nes jei to nedarysite, būsite dehidratuoti, ir venkite išeiti iš patalpų su oro kondicionieriais.
Labiausiai Mirties slėnyje stebina Badvoterio baseinas – kvapą gniaužiančio grožio kraštovaizdis, kurį turistai dažnai painioja su sniegu. Vis dėlto iš tikrųjų tai yra druska, susidariusi dėl liūčių, kurios iš uolienų išplauna mineralus, o Badvoterio baseine audros suformuoja ežerus, todėl, išgaravus vandeniui, lieka tik druska, todėl susidaro siurrealistinis kraštovaizdis.
Priešingai nei jo pavadinimas, čia klesti gyvybė, nes Mirties slėnyje gyvena žuvys, o pavasarį slėnis tampa labai gyvybingas. Mirties slėnyje yra tiek daug lankytinų objektų, kad norint jį visapusiškai ištyrinėti prireiks daug laiko.
4. Oimiakonas, Sibiras
Oimiakonas – kaimas Sibire, kuris yra šalčiausias kaimas žemėje. Dabar tai viena įdomiausių vietų – čia taip šalta, kad užšąla net blakstienos, nes temperatūra gali nukristi iki -71℃.
Kažkokiu būdu net ir tokiomis atšiauriomis žiemomis 500 šiame kaime gyvenančių žmonių kasmet išgyvena atšiaurias žiemas ir yra sugalvoję įdomių gudrybių, kad jų gyvenimas būtų kuo lengvesnis.
Kaime yra tik viena parduotuvė ir viena mokykla, kuri uždaroma, kai tik temperatūra dar labiau nukrenta. Galbūt tai ir nėra pati pavojingiausia, bet tikrai viena iš pavojingiausių vietų pasaulyje tiems, kurie nėra atsparūs tokioms atšiaurioms sąlygoms.
Lankytojams reikia daug drąsos ir didelės ištvermės, kad galėtų apsilankyti šioje vietoje.
5. Natrono ežeras, Tanzanija
Gamta moka jus nustebinti, todėl išgirdę, kad Tanzanijoje yra ežeras, kuris gyvūnus ir paukščius paverčia akmenimis, jei jie bando paliesti jo paviršių, liksite netekę amo.
To priežastis – šarminė ežero, kuris yra gražios purpurinės spalvos, bet kartu ir mirtinai pavojingas, prigimtis.
Su ežero priešiškumu susijęs Dievo kalnas, nes tai vienintelis veikiantis ugnikalnis, išskiriantis natrokarbonatitus, kurie yra retas karbonatito komponentas. Be to, aplinkinės kalvos taip pat prisideda prie ežero šarminės prigimties, išskiriančios natrio karbonatą, kuris tais laikais Egipte buvo naudojamas mumifikacijai.
Kaip sakoma, vieno žmogaus šiukšlė – kito lobis, kaip ir šis ežeras, kuriame, viena vertus, paukščiai ir gyvūnai virsta akmenimis, kita vertus, jame klesti flamingai.
Ežero pH yra apie 10,5; ežeras yra labai ėslus ir degina prie jo neprisitaikiusius gyvūnus, todėl jis yra viena pavojingiausių vietų pasaulyje.
6. Vašingtono kalnas, JAV
Kodėl Vašingtono kalnas įtrauktas į pavojingiausių pasaulio vietų sąrašą?
Jis pasižymi ekstremaliomis oro sąlygomis, įskaitant didžiausią pasaulyje vėjo greitį – net 326 kilometrų per valandą.
Ekspedicija į Vašingtono kalną pranoks bet kokį jūsų įsivaizdavimą, nes temperatūra nėra tokia stabili ir nukrenta iki minus keturiasdešimties laipsnių šalčio, kurio visiškai pakanka visam kūnui sušaldyti.
Patyrusius keliautojus, kurie yra surengę daugybę ekspedicijų per kalnus, net ir juos stiprus vėjas nustumia kelis kilometrus nuo žygio takų, todėl saugus grįžimas tampa problemiška užduotimi.
7. Danakilo dykuma, Etiopija
Apsilankius Danakilo dykumoje gali kilti jausmas, kad atsidūrėte kokiame nors išgalvotame filme, nes tai yra pati svetimiausia žemė pasaulyje, dar vadinama „vartais į pragarą“.
Ši dykuma yra karščiausia, žemiausia ir sausiausia vieta pasaulyje, joje yra daugybė ugnikalnių, iš kurių trykšta lava, taip pat galite pamatyti įvairių atspalvių hidroterminių laukų, kurie jus privers aikčioti iš nuostabos.
Norint pasiekti šią vietą, reikia važiuoti dulkėta ir nelygia kelio danga, o pakeliui pamatyti kelis ugnikalnius, iš kurių veržiasi nuodingos dujos.
Ši dykuma, esanti šiauriniame Didžiojo riftinio slėnio gale, yra padengta 30 tonų druskos ir labai traukia mokslininkus, bandančius ištirti šią žemę.
Nepaisant to, kad dykuma yra bjauraus kvapo, žmonės iš viso pasaulio atvyksta jos pamatyti.
8. Griaučių krantas, Namibija
Kaip ir jos pavadinimas, Griaučių krantas (Costa dos Esqueletos) arba Skeletų pakrantė padengta griaužiais ir tiesiogine prasme yra ten, kur baigiasi žemė.
Pakrantė padengta daugybe žuvusių banginių skeletų. Šiuos kaulus Namibijos šiaurės rytuose apsigyvenę žmonės naudojo savo namelių statybai.
Maža to, dėl tiršto rūko ir nenuspėjamų vandenyno srovių laikui bėgant įstrigo keli laivai, o jūreiviai, kuriems pavyko pasiekti pakrantę, mirė iš troškulio, todėl ši vieta yra viena pavojingiausių pasaulyje.
Nors vieta labai priešiška, vis dėlto čia galima sutikti nemažai gyvūnų, pavyzdžiui, hienų, šakalų, raganosių, dramblių ir kt.
9. Šiaurės Sentinelo sala, Andamanai
Pasaulyje gyvena milijonai žmonių, todėl šiek tiek sunku patikėti, kad dar yra žmonių neatrastų vietų. Šiaurės Sentinelo sala yra Andamanų ir Nikobarų salose.
Gali kilti mintis, kad jei ji yra Indijos teritorijoje, kodėl ji vis dar neatrasta? Na, todėl, kad saloje gyvena sentikiai, kurie pasirinko savanorišką izoliaciją ir nenori, kad čia būtų pašalinių žmonių.
Pranešama, kad saloje gyvena apie 150 gyventojų, tačiau to patvirtinti negalima, nes į salą niekam, net mokslininkams, neleidžiama įvažiuoti.
Sentinelų gyventojus saugo Andamanų ir Nikobarų salos genčių apsaugos įstatymas, o valdžios institucijos uždraudė į salą patekti pašaliniams. Lankytojas negali priartėti prie salos arčiau kaip 5 jūrmylės, nes valdžia tai uždraudė.
Šis apribojimas įvestas siekiant apsaugoti salos gyventojus ir lankytojus. Taip yra todėl, kad žmonės nenori turėti jokių reikalų su išoriniu pasauliu. Be to, jie taip ilgai buvo izoliuoti, kad šie žmonės neturi jokio imuniteto, todėl yra didelė tikimybė, kad pašaliniai asmenys užkrės juos ligomis, kurių jų krašte net nėra.
Nedaug buvo bandyta pažinti šiuos salų gyventojus, tačiau, kad ir kokie atsparūs šie žmonės būtų, jie nerodė jokio susidomėjimo.
Vis dėlto kartą buvo bandyta, ir tai lėmė, kad salos gyventojai buvo pagrobti ir nugabenti į Port Blairą, o to rezultatas – dviejų iš šešių salos gyventojų, kurie susirgo ir buvo išlaipinti atgal į salą, mirtis.
Po kelių bandymų 1997 m. lankymasis saloje nutrūko. Tačiau trys nelegaliai į salą patekę žmonės buvo rasti negyvi, tikriausiai vienas iš salos gyventojų juos nužudė už tai, kad įsibrovė į salą.
Jie buvo izoliuoti tokį ilgą laiką ir, kaip ir kiekvienas kitas pilietis, jie taip pat turėtų turėti teisę į privatumą, Tai yra mažiausia, ką galime dėl jų padaryti. Kadangi jie neturi jokio imuniteto, geriausia, kad paliktume juos ramybėje ir neužkrėstume mums būdingomis ligomis.
10. Pragaro vartai, Turkmėnija
Kaip dažnai susimąstote, kaip atrodytų pragaras? Pasirodo, kad Žemėje taip pat yra pragaro vieta. Turkmėnijoje yra Pragaro vartai – 70 metrų pločio duobė, kuri dega jau 50 metų ir niekaip nepavyksta užgesinti ugnies.
Ji prasidėjo kaip nelaimingas atsitikimas, kai gręžimo įrenginys netyčia pateko į gamtinių dujų urvą, dėl ko galiausiai įgriuvo gruntas ir atsirado didelė skylė, pradėjusi skleisti nuodingas dujas.
Siekiant išvengti stichinės nelaimės, skylė buvo padegta, manant, kad gaisras užges per dieną ar dvi, tačiau žmonės suklydo. Tai tęsiasi jau 50 metų, o šalia šio kraterio esantis kaimas tapo populiaria lankytojų vieta.
Discussion about this post