Gyvenimas dažnai pateikia staigmenų, o kartais jos būna paskutinės minutės galimybė keliauti. Nesvarbu, ar tai spontaniška išvyka, ar netikėta komandiruotė, kelionės planų sudarymas per trumpą laiką gali būti tiek jaudinantis, tiek kartu ir keliantis didelį stresą.
Improvizuotas kelionės pobūdis reiškia mažiau laiko informacijos ir pasiūlymų paieškoms, be to, gali tekti patirti didesnių išlaidų. Tačiau yra būdų, kurie gali padėti veiksmingai valdyti išlaidas ir efektyviai suplanuoti kelionę per trumpą laiką.
1. Jei įmanoma, lanksčiai pasirinkite datas ir kelionės tikslą
Suprantame, kad lankstumas yra prabanga, kurią ne visi gali sau leisti. Galbūt keliaujate darbo reikalais, o gal turite tik tam tikrą ribotą laiką poilsiui, per kurį galite keliauti – juk negalite tų datų keisti ir perkelti kaip panorėję.
Tačiau įmanoma būti lankstiems, atsižvelgiant į jūsų turimų datų apribojimus. Paprastai tai reiškia, kad reikia pratęsti (jei įmanoma) arba sutrumpinti atostogas viena ar dviem dienomis, kad gautumėte pigesnius skrydžio bilietus.
Be to, būkite lankstesni dėl skrydžio laiko – skrydžiai mažiau populiariu laiku dažnai gali būti daug pigesni.
Jei tai neįmanoma, pagalvokite apie galimybę ieškoti alternatyvių krypčių. Būdami atviri įvairioms kryptims, galite rasti daugiau galimybių ir pigesnių skrydžių. Taip pat nepamirškite apie galimybę skristi į mažesnius oro uostus – nors skrydžiai į mažesnius oro uostus yra mažiau patogūs, kartais jie gali būti daug pigesni.
2. Išmintingai pakuokitės lagaminus
Turint nedaug laiko pasiruošti, labai svarbu efektyviai susipakuoti daiktus. Pasirinkite tik būtiniausius daiktus ir universalius drabužius, kuriuos galima maišyti ir derinti. Nepamirškite pasiimti visų būtinų dokumentų, įkroviklių ir tualeto reikmenų.
Jei skrisite pigių skrydžių bendrovėmis, kuriose registruotas bagažas yra mokamas ir neįtrauktas į bazinę bilieto kainą, pagalvokite, ar įmanoma viską susikrauti tik į vieną rankinį bagažą ir neviršyti leistino rankinio bagažo svorio. Taip galėsite sumažinti skrydžio išlaidas.
Jei nesate tikri, ar pakanka leistino bagažo kiekio, galite pasinaudoti svarstyklėmis. Jei pastebėjote, kad greičiausiai viršysite leistiną bagažo svorį, prieš registruodamiesi iš anksto įsigykite papildomo svorio. Daugumos pigių skrydžių bendrovių atveju paprastai yra daug pigiau iš anksto įsigyti papildomą bagažo svorį, nei mokėti už bagažo perteklių.
3. Pagalvokite apie alternatyvias apgyvendinimo galimybes
Kai apgyvendinimą užsisakote vienuoliktą valandą, tradiciniai viešbučiai ne visada gali pasiūlyti geriausius pasiūlymus. Pasidomėkite alternatyviomis galimybėmis, pavyzdžiui, atostogų nuoma, nakvynės namais ar net „Couchsurfing“, kad galėtumėte mėgautis nebrangia ir unikalia patirtimi.
Stebėkite, ar užsakymo platformose paskutinę minutę neatšaukiami užsakymai arba netaikomos nuolaidos.
„Couchsurfing“ yra puiki alternatyva, tačiau suprantame, kad ji tinka ne visiems – prieš pasirinkdami šią galimybę būkite tikri, kad ji jums iš tikrųjų patinka.
Taip pat galite ieškoti nakvynės vietų, kurios gali būti toliau nuo pagrindinių turistinių rajonų – žinoma, jos gali būti mažiau patogios, bet jei keliaujate be sunkaus bagažo, paprastai tai nėra labai blogas pasirinkimas.
4. Planuokite paprastai, bet pasitelkite spontaniškumą
Nors spontaniškumas yra dalis paskutinės minutės kelionės jaudulio, apytikslio maršruto sudarymas gali padėti jums kuo geriau išnaudoti laiką. Tikėtina, kad neturėsite laiko detaliam maršrutui suplanuoti, todėl pirmenybę teikite tik privalomoms veikloms ir lankytinoms vietoms.
Pasidomėkite apie transportą ir logistiką, o jei reikia, iš anksto užsisakykite ir rezervuokite vietas. Yra daug internetinių portalų, kurie gali padėti rasti paskutinės minutės bilietus, kartu palyginant ir pagrindinių lankytinų vietų kainas keliose svetainėse.
Nuvykę į vietą, mėgaukitės spontaniškumu ir leiskitės į kelionę. Leiskite sau būti atviriems naujiems potyriams ir netikėtoms galimybėms, atsirandančioms kelionės metu. Nebijokite nukrypti nuo pradinių planų, jei pakeliui jus sudomins kas nors įdomaus.
5. Pasidomėkite nebrangiu maitinimu
Kai atvyksite į kelionės tikslą, kitos didžiausios jūsų išlaidos gali būti maistas ir gėrimai. Kad kelionė netaptų labai brangi, būkite lankstūs, kai kalbama apie maitinimą. Pavyzdžiui, jei apsistojate kur nors, kur yra virtuvė, nueikite į maisto prekių parduotuvę ir gaminkitės maistą namuose. Kelias naktis vakarieniaudami namuose galite sutaupyti daug lėšų.
Jei norite aplankyti vietinius restoranus, vis dar yra kūrybingų būdų, kaip galite sutaupyti pinigų. Vakarieniaukite pietų metu, kai kainos paprastai būna mažesnės nei vakarienės meniu kainos.
Neaplenkite užkandžių meniu. Užkandžiai paprastai kainuoja pigiau nei pagrindiniai patiekalai. Paklauskite padavėjo apie porcijų dydį. Gali būti, kad galėsite padalyti pagrindinį patiekalą.
Leiskitės į nuotykių kupiną paskutinės minutės kelionę
Nors paskutinės minutės kelionės paprastai yra susijusios su papildomais iššūkiais ir didesniu stresu, vis dėlto, tinkamai pasiruošę ir žinodami, į ką turėtumėte atkreipti dėmesį, kelionėje galite patirti daug nepamirštamų įspūdžių.
Discussion about this post