Jei mėgstate atostogauti, tuomet neabejotinai žinote, kad keliauti nėra nei pigu, nei paprasta. Priklausomai nuo numatyto galutinio kelionės taško ir atostogų trukmės, gali prireikti ne vieno mėnesio planavimo ir taupymo. Tačiau nepaisant to, žmonės visame pasaulyje ir toliau keliauja, kasmet pažindami vis naujas šalis ir patirdami nepamirštamų nuotykių.
Visa tai akivaizdžiai rodo, kad neatsižvelgiant į ekonominę situaciją, keliauti turint mažą biudžetą vis tiek galima – ribotas biudžetas neturi nulemti kelionės kokybės. Tiesą sakant, turint iš anksto nustatytą biudžetą ir ribotas lėšas, atostogos gali būti dar geresnės.
Taigi, planuojant atostogas su ribotu biudžetu, siūlome pasinaudoti šiais 8 patarimais, kaip sutaupyti pinigų ir nesumažinti savo atostogų kokybės:
1. Planuokite iš anksto
Anksti užsisakykite skrydžius ir viešbučius, kad gautumėte žemesnes kainas. Taip pat turėtumėte pasidomėti vietos maitinimo įstaigomis ir kitomis vietomis, kuriose galbūt norėsite sustoti, kad galėtumėte paskanauti tose, kurios ne tik gerai vertinamos, tačiau siūlo ir priimtinas kainas.
2. Prieš kelionę sudarykite biudžetą
Jei prieš išvykdami į kelionę numatysite išlaidų ribas, būsite labiau linkę atsisakyti spontaniškų pagundų, pavyzdžiui, brangių gėrimų. Tačiau biudžetas bus nenaudingas, jei nuspręsite jo nepaisyti; svarbu stebėti savo išlaidas kelionės metu ir įsitikinti, kad neišleidote daugiau, nei ketinote.
3. Keliaukite ne piko metu
Vengiant laikotarpių, kuriais turistai keliauja dažniausiai, viešbučiai ir skrydžiai bus pigesni. Be to, susidursite su mažesnėmis žmonių miniomis ir trumpiau lauksite prie visų lankytinų objektų, kuriuos planuojate aplankyti.
4. Jei įmanoma, venkite viešbučių
Jei keliaujate su didele grupe arba planuojate ilgesnę viešnagę, verčiau apsvarstykite galimybę išsinuomoti butą, o ne apsistoti viešbutyje. Tai gali būti gerokai pigiau, tačiau gali prireikti užstato. Jei viešnagė trumpesnė arba turite mažesnę žmonių grupę, pabandykite rasti nakvynės namus savo pasirinktoje vietoje. Nakvynės namuose nakvynė gali kainuoti tik nedidelę dalį viešbučio kambario kainos. Arba galite pasinaudoti įvairiomis programėlėmis, kad atrastumėte saugią nakvynę pas vietos gyventojus.
5. Keliaukite ne vieni
Kelionę planuodami ne vieni galite sutaupyti nemažai lėšų. Tai suteikia galimybę pasidalyti išlaidas, pavyzdžiui, degalų ir viešbučio kainą.
6. Nebijokite derėtis
Jei lankysitės blusų turguose ar panašiose parduotuvėse, parduotuvių savininkai tikriausiai bus linkę su jumis derėtis. Tai gali padėti jums sutaupyti pinigų perkant suvenyrus ar kitus ne pirmos būtinybės pirkinius.
7. Nevaikščiokite pramintais keliais
Venkite turistų gausiai lankomų vietų, nes jos paprastai būna pernelyg brangios. Vietoj to apsilankykite vietiniuose restoranėliuose ir kitose nuo turistų traukos centrų nutolusiose vietose. Tai gali padėti sutaupyti pinigų ir pamatyti kitą kelionės tikslo pusę.
8. Vežkitės savo maisto
Jei įmanoma, kelionei apsirūpinkite sumuštinių ir užkandžių atsargomis. Venkite pirkti maistą oro uoste ar mažose parduotuvėse ir nelieskite viešbučio mini baro. Iš pirmo žvilgsnio, visa tai yra nedidelės išlaidos, tačiau visos kelionės metu jos gali reikšmingai susikaupti.
Biudžetinė kelionė turi daug privalumų
Biudžetinė kelionė gali būti šiek tiek ribojanti, tačiau ji taip pat turi ir daugybę privalumų. Be to, kad sutaupysite daugiau lėšų, turėsite galimybę pamatyti kelionės tikslą visiškai naujomis akimis, susipažinti su vietos gyventojais ir kūrybiškai pasirinkti kasdienę veiklą.
Discussion about this post