Daugelis merginų dažytis pradeda dar paauglystėje. Joms tai tampa kasdienės rytinės rutinos dalimi. Tačiau metams bėgant kai kurie įpročiai išlieka ir net nepagalvojame, kad jie – ne visai tinkami. Pavyzdžiui, makiažo pagrindas, kurį naudojote būdamos 20-ies, veikiausiai netiks brandžiai 50-metės moters odai. Taigi, kad atrodytumėte puikiai ir būtumėte geriausia savo versija, svarbu, kad grožio ritualai nekenktų, atitiktų jūsų amžių ir padėtų jaustis gražiai. Taigi, kokias dažnas klaidas pastebi vizažo meistrai?
Veido oda prieš makiažo procedūras neparuošiama
Makiažo negalima atlikti, jei oda yra sausa, šiurkšti ir nešvari. Be to, tinkamai paruošus odą, makiažas nesubėga, atrodo gražiau, ilgiau išsilaiko.
Užteks taikyti kasdienes įprastas odos priežiūros taisykles: pirmiausia odą kruopščiai nuvalykite, po to tonizuokite ir sudrėkinkite.
Vienu metu naudojate per daug priemonių
Kuo daugiau, tuo geriau, ar ne? Pasirodo, tai – klaidingas požiūris. Jokiu būdu nereikia dengti storo makiažo sluoksnio (juk pamenate, kai kas nors makiažą pavadina „špakliumi“ – toks įvaizdis sudaromas būtent dėl naudojamų priemonių gausos). Mažiau jo naudokite tose vietose, kur nereikia stipraus maskavimo, taip pat atlikdamos dieninį makiažą, šiltuoju metų laiku. O tose vietose, kuriose yra dėmių ar randų, galite tepti kelis makiažo pagrindo sluoksnius.
Bėdos naudojat blakstienų tušą
Tam, kad blakstienos nesuliptų, vienu metu netepkite daugiau nei dviejų tušo sluoksnių. Pirmiausia perbraukite šepetėliu per blakstienas, tuomet šiek tiek palaukite, vėl padažykite, ir t. t.
Taip pat dar viena dažna klaida – netinkamas blakstienų tušo atspalvis. Moterys yra įpratusios pirkti juodą tušą, tačiau iš tiesų jis turėtų būti dviem atspalviais tamsesnis už jūsų antakius.
Makiažas atliekamas esant netinkamam apšvietimui
Jei kada nors atlikote makiažą patalpoje, kurioje trūko šviesos, žinote, kaip gali būti baisu išeiti į lauką: juk kartais nutinka taip, kad dalis veido yra nepadengta makiažo pagrindu. Taip pat spalvas iškraipyti gali ir fluorescencinės lempos. Dėl to pasistenkite dažytis esant natūraliam apšvietimui arba rinkitės šiltai baltą LED šviesą, labiausiai primenančią natūralią dienos.
Pamirštama tinkamai pasirūpinti lūpomis
Gražios rožinės, raudonos ar violetinės spalvos lūpos tiesiog prikausto dėmesį. Tačiau ne visos moterys lūpas dažosi. Kartais jos netgi pamiršta patepti jas vazelinu. Svarbu žinoti, kad senstant viršutinė lūpa po truputį plonėja ir praranda spalvą, todėl svarbu lūpomis rūpintis taip pat pretenzingai, kaip ir bet kuria kita veido sritimi. Naudokite lūpų blizgį su atspalviu ir lūpų kontūro pieštuką: šios priemonės padės lūpoms atrodyti putlesnėms ir jaunatviškesnėms. Taip pat, kad lūpos visuomet būtų sveikos ir gražios, kviečiame skaityti straipsnį apie lūpų skilinėjimą, ir kaip to išvengti.
Kaip bebūtų, kartą per savaitę lūpų odą rekomenduojama nušveisti švelniu šveitikliu (pavyzdžiui, ruduoju cukrumi), o po to gausiai patepti drėkinamuoju balzamu.
Nenaudojate skaistalų
Šiais laiškais skaistalai dažnai nepelnytai pašalinami iš makiažo rutinos, tačiau tai – klaida, nes jie akimirksniu gali suteikti gaivesnę išvaizdą, imituoti rausvus žandukus.
Rikitės natūralios rausvos spalvos (artimiausios tai, kuri iš tikrųjų „išmuša“ skruostus) skaistalus. Dažydamosi skaistalais, nepersistenkite: skruostai neturi būti labai ryškūs, pernelyg blizgūs. Beje, skaistalai turi susilieti su oda: tik tuomet jie atrodys natūraliai.
Netinkamai suformuoti antakiai
Tvarkingos formos antakiai tinkamai įrėmina, akcentuoja ir papuošia akis. Antakiai neturėtų būti pernelyg tankūs, neverta ir stipriai koreguoti natūralios jų formos. Norėdamos sutaupyti laiko, galite rinktis ilgalaikį antakių dažymą / permanentinį makiažą.
Neplaunami makiažo įrankiai
Palyginkite makiažo šepetėlius su tapytojo įrankiais. Jeigu jais nebus rūpinasi, jie neduos gerų rezultatų. Ant šepetėlių šerelių lieka odos sebumo, makiažo priemonių likučių ir bakterijų. Jei šepetėlių reguliariai neplausite, gali užsikimšti poros ar net prasidėti infekcija. Bakterijos, esančios ant makiažo šepetėlių, gali sukelti įvairių odos problemų ir lemti, pavyzdžiui, bėrimus ar alergines reakcijas.
Prieš miegą nenusivalote makiažo
Kartais grįžus iš vakarėlio norisi tiesiog kristi į lovą. Tačiau būtina nusivalyti makiažą! Miego metu jūsų oda atsinaujina, vyksta ląstelių regeneracija. Jei naktį ant odos liks makiažo likučių, gali užsikimšti poros, atsirasti spuogelių, dėmių. Laikui bėgant toks įprotis (nors ir ne pernelyg dažnas) pakenks odai ir paspartins jos senėjimą.
Pabaigai, kviečiame paskaityti kitą mūsų straipsnį, nes manoma, jog jums jis patiks ir bus naudingas: 9 natūralios grožio priemonės tiesiai iš virtuvės: kaip ir kam jas naudoti?