Ankstyvas pavasario valymas nustato sėkmingo augalų auginimo sezono etapą. Tad, kaip paruošti gėlynus naujam sezonui, kad jie puoštų aplinką ir džiugintų jūsų širdis?
Ar pasirengę paruošti gėlynus naujam sezonui?
1. Įvertinkite gėlėms skirtą plotą
Pradėkite įvertindami savo gėlynui skirtą plotą. Patikrinkite dirvožemio kokybę, esamus augalus ir laisvą erdvę. Apgalvokite ar norite išlaikyti esamus augalus, ar pradėti naujų augalų auginimą.
2. Peržiūrėkite įrankius ir reikmenis
Prieš pasinerdami į valymą, įsitikinkite, kad visi sodo įrankiai yra geros būklės. Apsirūpinkite būtiniausiais dalykais, tokiais kaip mulčius, kompostas ir trąšos, kad galėtumėte dirbti efektyviau.
3. Aprinkite šiukšles ir pašalinkite piktžoles
Pašalinkite lapus, šakeles ir kitas per žiemą susikaupusias šiukšles. Būkite kruopštūs šalindami piktžoles iš gėlynui ruošiamos vietos, nes kai kurios piktžolės išgyvena žiemą ir mėgaujasi konkurencija su jūsų augalais. Ligotus augalus išmeskite atskirai, kad išvengtumėte patogenų plitimo per kompostą.
4. Apgenėkite ir persodinkite perteklinius augalus
Apgenėkite daugiamečius augalus, kurie išgyveno žiemą, ir pašalinkite negyvus stiebus ar lapus. Jeigu augalas rodo dauginimosi ženklus persodinkite perteklių, kad paskatintumėte geresnį augimą. Šis žingsnis senesniems augalams labai svarbus, nes jie tarsi atjaunėja, o tuo pačiu sukuria naują erdvę gyventi naujiems.
5. Pagerinkite dirvožemio būklę
Paruoškite sutankintą dirvą naujam sezonui subedžiodami ją kastuvu tam, kad šaknims būtų lengviau judėti. Sumaišykite organinį kompostą, kad praturtintumėte dirvą maistinėmis medžiagomis. Šis žingsnis ypač svarbus sunkiems molio ar smėlio dirvožemiams.
6. Suplanuokite gėlyno sodinimo pradžią
Planavimas reikalingas tam, kad greičiau ir sklandžiau vyktų naujų gėlių sodinimas. Nuspręskite, kurias gėles norite auginti, atsižvelgdami į saulės spindulių poveikį ir dirvožemio sąlygas. Sugrupuokite augalus pagal jų augimo principą ir spalvas, kad būtų galima greičiau ir vizualiai patraukliau jas susodinti. Įsitikinkite, kad pasirinkote jūsų regiono klimatui tinkamas augalų rūšis.
7. Naujų gėlių sodinimas
Prieš kasdami skyles dirvoje, išdėstykite augalus taip, kad užtikrintumėte tinkamą atstumą tarp augalų ir norimą dizainą. Kiekvieną sodinimo skylę praturtinkite kompostu ar organinėmis trąšomis, kad augimas būtų geresnis. Po sodinimo kruopščiai palaistykite, nes taip šaknims bus lengviau įsitvirtinti dirvoje ir į jų zoną lengviau prasiskverbs maistingosios medžiagos.
8. Paskleiskite mulčio sluoksnį
Aplink augalus paskleiskite mulčio sluoksnį, kad išlaikytumėte drėgmę, reguliuotumėte dirvožemio temperatūrą ir slopintumėte piktžoles. Organiniai mulčiai, tokie kaip žievės ar šiaudai, laikui bėgant taip pat suskaidomi, pridedami maistinių medžiagų dirvai.