Rudeniui atėjus, dienos tampa vis trumpesnės, o oro temperatūra pamažu krenta. Ši metų laiko kaita turi įtakos ne tik mūsų gyvenimo ritmui, bet ir kambariniams augalams. Šiame straipsnyje pasidalysime naudingais patarimais, kaip prižiūrėti augalus rudenį, kad jie išliktų sveiki ir stiprūs.
Sumažinkite laistymą
Rudeniop kambarinių augalų augimas sulėtėja, tad jiems reikia mažiau vandens. Laistykite tik tada, kai žemė išdžiūsta apie centimetrą. Daugumą augalų pakanka palaistyti kartą per dvi savaites, o kaktusus, alavijus ar sukulentus – kas porą mėnesių.
Išlaikykite optimalią drėgmę
Nors mažinti laistymą yra svarbiausia rudeninės kambarinių augalų priežiūros dalis, šildymo sezonu augalams gali prireikti daugiau drėgmės.
Pastatykite vazonus ant padėklo su vandeniu ir akmenukais, kad palaikytumėte optimalų drėgmės lygį. Jei augalų lapų galiukai pradeda ruduoti, tai signalas, kad jiems trūksta drėgmės.
Laikykite saulėtoje vietoje
Rudenį kambarinius augalus vertėtų pastatyti tose vietose, kur yra daugiausiai natūralios šviesos. Venkite augalus statyti prie radiatorių ar šildytuvų, nebent tai būtų šilumą mėgstantys atogrąžų augalai.
Atsisakykite tręšimo
Rudenį kambariniai augalai auga daug lėčiau, todėl jiems reikia ir mažiau maistinių medžiagų. Maždaug nuo spalio mėnesio augalų tręšimą reikėtų sumažinti iki nulio. Pavasarį, prasidėjus aktyviam augimui, galima vėl pradėti juos tręšti.
Valykite lapus
Rudenį, kai šviesos mažiau, svarbu reguliariai valyti dulkes nuo augalų lapų. Taip jie galės maksimaliai pasisavinti šviesą.
Stebėkite, ar nėra kenkėjų
Rudenį gali suaktyvėti tokie augalų kenkėjai, kaip amarai, miltligiai ar voratinklinės erkės. Reguliariai apžiūrėkite augalus, ar ant jų lapų ar kitų dalių nėra pakitimų.
Pastebėję kenkėjus, augalus valykite su nimbamedžio aliejumi, kalio muilu ar vandens ir indų ploviklio mišiniu. Taip pat svarbu nuo augalų pašalinti rudus ar pageltusius lapus (įskaitant nuo žemių), kurie neretai tampa kenkėjų „slėptuvėmis“.
Saugokite nuo skersvėjų
Kambariniams augalams vėsūs rudens vėjai gali nepatikti, todėl stenkitės apsaugoti augalus nuo skersvėjų. Geriausia augalus laikyti ten, kur yra pastovi temperatūra. O jei vasarą kurie nors jūsų kambariniai „atostogavo“ lauke – pats laikas juos grąžinti į namus.
Persodinkite tik esant būtinybei
Rudenį augalai ruošiasi ramybės periodui, todėl persodinimo geriau vengti iki pavasario – persodinimas augalams gali sukelti stresą, nes šiuo metu jiems sunkiau leisti naujas šaknis.
Discussion about this post