Alavijas lengvai prižiūrimas, geriausiai tinka sausam klimatui, yra dekoratyvus ir pasižymi geriausiomis gydomosiomis savybėmis, kokias tik gali pasiūlyti bet kuris augalas. Jei visada norėjote namuose turėti kambarinį augalą, bet nežinojote, kaip tai padaryti, esate tinkamoje vietoje.
Alavijo auginimo patarimai
Auginti alaviją namuose gana paprasta. Šiuos mielus sukulentus galima nesunkiai užauginti iš sėklų, tačiau greičiau padauginsite, jei naudosite jau esamo alavijo augalo dalis.
- Įsigykite sėklų iš vietinio medelyno arba bet kurios internetinės sodininkystės parduotuvės.
- Taip pat galite išgauti sėklų iš jau esamo alavijo augalo.. Kad augalas pradėtų žydėti, jam turi būti bent 4-5 metai. Sėklas galite rinkti iš panaudotų žiedų.
- Sėklos yra išdžiūvusiose ankštyse ant augalo ir jas galima lengvai išgauti padalijus ankštį.
- Sėklos smulkios, pilkšvai rudos spalvos. Baltos ar šviesios spalvos sėklos yra nepakankamai subrendusios, kad būtų galima jas sudaiginti.
- Kad pasiektumėte geriausių rezultatų, naudokite gerai drenuotą dirvožemį. Įsitikinkite, kad dirva drėgna tik tol, kol pamatysite dygstančius žalius lapelius.
- Tai gali užtrukti maždaug 2-4 savaites. Kai pamatysite 2-3 lapelius, perkelkite į didelį vazoną. Naudokite 3 dalis organinio komposto ir pusantros dalies rupaus smėlio.
- Įsitikinkite, kad indas turi skylę, kad vanduo iš jo nutekėtų.
- Įdėkite alavijo šaknų gniužulą žemiau dirvos paviršiaus. Jei žali lapai bus po dirva, jie gali pradėti pūti.
- Dirvos paviršių uždenkite akmenukais arba natūraliu mulčiu. Taip dirva bus drėgna, o vanduo neišgaruos nuo paviršiaus.
- Svarbus patarimas: persodindami alavijo augalą jo nelaistykite. Augalo perkėlimo procesas gali pažeisti šaknis. Pirmiausia leiskite augalui pačiam išsigydyti. Paskutinis dalykas, kurio jis nori, yra stovintis vanduo, galintis sukelti šaknų puvimą..
- Po poros dienų jį lengvai palaistykite. Minkšti žali sukulentinio alavijo lapai gali išlaikyti pakankamai drėgmės, kuri gali padėti augalui kelias dienas išgyventi be vandens.
Patarimai, kaip rūpintis alavijo augalu namuose
Auginti alaviją gana paprasta, tačiau jei nebūsite atsargūs, augalas gali anksti žūti. Apžvelkime, kaip galite pasirūpinti alavijo augalu namuose.
- Pasirinkite saulėtą vietą, kurioje būtų 8-10 valandų tiesioginių saulės spindulių. Jei žiemos sezono metu temperatūra nukrenta žemiau -4 laipsnių pagal Celsijų, augalas gali nuvysti ir žūti. Tačiau, jei lauke šalta, galite vazoninį alavijo augalą perkelti į patalpą.
- Jei trūksta vietos, pastatykite jį ant palangės.
- Alavijo nereikia tręšti. Jei jaučiate, kad augalas prastai maitinasi, naudokite daug fosforo, mažai azoto ir kalio turinčias trąšas.
- Jei pastebėjote piktžolių, atsargiai jas išraukite, nes alavijo dirvožemis yra smėlingesnis. Jei piktžoles pradėsite šiurkščiai traukti, galite lengvai pažeisti šaknis.
- Nelaistykite augalų, jei jų lapai pagelsta arba pradeda kristi. Geltoni lapai rodo, kad augalą per daug laistote.
- Jei lapų kraštai paruduoja, pašalinkite augalą iš saulėtos vietos ir kurį laiką palaikykite pavėsyje.
- Jei lapai atrodo ploni, padidinkite vandens kiekį.
Alavijo nauda
Alavijas gali būti įvairiai naudojamas tiek vidinei, tiek fizinei sveikatai palaikyti. Tai tarsi natūralus vaistas, kurį galite užsiauginti patys.
- Jei nusideginote ar nudegėte saulėje, pažeistą vietą patepkite alavijo geliu. Jis turi drėkinamųjų ir šaldomųjų savybių, kurios gali užgydyti bet kokią žaizdą.
- Vienas iš daugelio alavijo gelio panaudojimo būdų – galite juo tepti veidą kaip greituoju drėkikliu, kad oda būtų gerai sudrėkinta.
- Alavijo gelis gali būti naudojamas kaip plaukų kondicionierius. Dėl jo plaukai tampa minkšti, blizgantys ir žvilgantys.
- Karšto klimato ir alinančio vasaros karščio metu galite vartoti alaviją, kad išvengtumėte dehidratacijos. Lapų minkštime yra vandens, kuris ilgam išlaikys jūsų organizmą tinkamai hidratuotą.
Pagrindinės priežastys, kodėl verta turėti alaviją savo namuose
Stilingas ir dekoratyvus alavijas padeda valyti orą nuo kenksmingų teršalų, tokių kaip formaldehidas ir benzenas, kurie dažniausiai aptinkami buitinėse valymo priemonėse.
Alavijo gelyje taip pat gausu vitaminų ir mineralų. Jis padeda akimirksniu išgydyti nusideginimą ir nudegimus saulėje. Jei ant palangės turite alaviją ir gamindami maistą netyčia nusideginote ranką, galite tiesiog nusiskinti lapą ir jo sultimis patepti nudegusią žaizdą. Tai padės akimirksniu užgydyti žaizdą.
Dar viena priežastis, kodėl verta auginti alaviją, yra ta, kad jį lengva prižiūrėti, jo nereikia dažnai laistyti ar ravėti. Augalo taip pat nereikia tręšti, nes jis gerai auga ir šiltu oru. Jei pasodinsite jį sode, jis gali greitai pražysti ir daugintis, jo nereikia prižiūrėti.
Alavijas išaugina gražius ilgus ūglius, kuriuose yra ryškiai raudonų arba geltonų žiedų, galinčių papuošti jūsų namų dekorą ir padidinti jų patrauklumą.
Discussion about this post