Ilgalaikių santykių palaikymas gali būti labai naudingas. Tačiau net ir labiausiai mylinčios poros gali susidurti su pasikartojančiomis problemomis, kurios, jų nesprendžiant, gali susilpninti jų ryšį.
2020 m. paskelbtame tyrime mokslininkai atliko išsamius interviu su asmenimis, turinčiais didelę intymių santykių patirtį, ir išsiaiškino, kodėl daugeliui porų sunku išlaikyti ilgalaikius santykius.
Todėl pateikiame jums tris aktualiausius iššūkius, su kuriais, tyrimo duomenimis, susiduria ilgalaikės poros.
1. Jų entuziazmas dėl santykių blėsta
Kai kuriuose santykiuose pradinis susijaudinimo, romantikos ir aistros jausmas laikui bėgant gali išblėsti, todėl poros jaučiasi įstrigusios rutinoje. Tyrėjai nustatė, kad daugeliui dalyvių tai buvo sunkiausias ilgalaikio ryšio palaikymo aspektas.
Dažnai pasitaikantys jausmai yra šie: santykių rutina vargina, greitai pradeda nuobodžiauti ir jaučiasi nekantrūs. Tačiau „medaus mėnesio fazė“ iš tikrųjų neturi baigtis, o entuziazmą galima vėl įžiebti sąmoningai dedant pastangas.
Norėdami įveikti šį iššūkį, pabandykite imtis toliau nurodytų veiksmų:
- Tęskite pasimatymus vienas su kitu. Toliau investuokite į savo santykius planuodami reguliarius pasimatymus ir atkreipdami dėmesį į vienas kito meilės kalbas. Atminkite, kad romantišką kibirkštį galite išlaikyti tik kurstydami liepsną.
- Įveskite naujovių į savo kasdienybę. Atlikti tyrimai rodo, kad naujos poros patirtys gali kelti jaudulį, didinti pasitikėjimą ir pasitenkinimą santykiais. Nesvarbu, ar tai būtų naujo patiekalo gaminimas, ar naujo pėsčiųjų tako tyrinėjimas, naujovės yra svarbiausia.
- Kasdien atkurkite ryšį. Kiekvieną dieną skirkite laiko, net jei tai būtų minutė, pasėdėti ir atkurti ryšį vienas su kitu. Galite užmegzti akių kontaktą, laikytis už rankų, kalbėtis ar rodyti meilę. Tokie nedideli, bet nuoseklūs įpročiai stiprina ir išsaugo intymumą.
Nors žmogui būdinga domėtis naujovėmis, galime manyti, kad nuobodulys dėl rutinos virsta nuoboduliu santykiuose, net jei ryšys yra visavertis.
Kartais reikia keisti ne žmogų, su kuriuo esate, o aplinkybes, kuriomis gyvenate. Pakeitę savo požiūrį galite įkvėpti naujos gyvybės ryšiui, kurį verta puoselėti.
Kad entuziazmas neišblėstų, svarbu sukurti tvirtą santykių pagrindą, o ne pasikliauti aistra ir fizine trauka. Anksti įvertinkite suderinamumą aptardami pagrindines vertybes, sužinokite partnerio emocines reakcijas į įvairias situacijas ir praleiskite daug laiko kartu, kad nustatytumėte, kaip abu jaučiatės ir veikiate kartu.
Taip pat galite sustiprinti savo santykius vėlesniuose etapuose pasinaudodami tuo, kas jus suartino. Žinoma, taip pat gali būti, kad atrasite gilesnių nesuderinamumų su partneriu, todėl svarbu atsižvelgti į šiuos suvokimus ir, jei reikia, iš naujo įvertinti savo ryšį.
2. Jie dirba per daug
Daugelis dalyvių pastebėjo, kad ilgos darbo valandos gali labai apsunkinti jų santykius. Jie dažnai pastebėdavo, kad pirmenybę teikia karjerai, o ne santykiams, todėl partneriui lieka mažai laiko, o jis savo ruožtu gali jaustis apleistas.
Dviejų asmenų porų tyrimai rodo, kad darboholizmas gali neigiamai paveikti pasitenkinimą santykiais, dėl to gali kilti daugiau konfliktų tarp darbo ir šeimos ir partneriui gali būti teikiama mažesnė parama, o tai daro žalingą poveikį santykiams.
Kad tai įveiktumėte, pagalvokite, kaip jūsų darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyra (arba jos trūkumas) veikia jūsų santykius. Paklauskite savęs: „Ar mane iš tikrųjų tenkina šis susitarimas?
Jei ne, apsvarstykite galimybę imtis toliau nurodytų veiksmų:
- Iš naujo įvertinkite savo prioritetus. Apmąstykite savo darbo grafiką ir priežastis, dėl kurių galbūt per daug dėmesio skiriate darbui savo gyvenime. Ar galite jį sumažinti, deleguoti užduotis arba pakoreguoti savo tvarkaraštį? Kartais net ir nedideli pokyčiai, kaip tvarkote savo laiką, gali sukurti galimybių užmegzti gilesnį ryšį.
- Siekite kokybės, o ne kiekybės. Kai laikas ribotas, praleiskite jį apgalvotai. Sutelkite dėmesį į bendravimo su partneriu kokybę, pašalinkite bet kokius trukdžius ir sukurkite intymumo galimybių, pavyzdžiui, kartu gaminkite vakarienę, žiūrėkite ir aptarinėkite vienas kito mėgstamus filmus ir reguliariai dėkokite už tai, ką abu įnešate į savo santykius.
Atminkite, kad yra skirtumas tarp paprasto sugyvenimo ir tikro bendro gyvenimo. Kai įsileidžiate partnerį emociškai, atvirai dalijatės mintimis ir jausmais ir naudojatės net menkiausiomis progomis praleisti laiką kartu ir įvertinti vienas kitą, tai gali turėti ilgalaikį teigiamą poveikį.
3. Jie trokšta daugiau asmeninio laiko ir erdvės
Jaustis suvaržytam santykiuose yra dažna problema. Santykiai klesti tik tada, kai abu asmenys jaučiasi palaikomi dėl savo autonomijos ir kartu puoselėja savo ryšį.
Dalyviai nustatė, kad kai jie jautėsi engiami, kontroliuojami, jiems reikėjo daugiau asmeninės erdvės arba jautėsi pavargę nuo nuolatinio pranešinėjimo apie savo buvimo vietą, tai neigiamai veikė jų santykius.
Be to, partnerio prisirišimas gali sustiprinti šiuos jausmus, jei jis tampa lengvai priklausomas, pavydus ar kontroliuojantis, tikisi per daug arba nuolat teikia pirmenybę partnerio poreikiams, o ne savo. Dėl to santykiuose trūksta fizinės ir emocinės erdvės, o tai gali „dusinti“ jų partnerį.
Be to, kai santykiuose jaučiate asmeninio laiko ir erdvės trūkumą, gali tekti atkreipti dėmesį ir į savo dienotvarkę, kad pastebėtumėte, kodėl joje nėra laiko jums. Atsakomybės už savo laiką prisiėmimas gali suteikti jėgų ir pagydyti jūsų santykius.
Paklauskite savęs, ar jums sunku pasakyti „ne“ kitiems, kurie siekia jūsų laiko ir erdvės, ar laiką, kurį turite, praleidžiate nevisavertiškai?
Kad tai įveiktų, abu partneriai turi apmąstyti savo individualius poreikius ir elgesį ir rasti sveiką pusiausvyrą tarp bendrumo ir nepriklausomybės.
Štai keli būdai, kaip santykiuose sustiprinti asmeninį savarankiškumą:
- Laikas kartu priklauso nuo jūsų laiko. Įvertinkite, ar laiko trūksta dėl išorinių įsipareigojimų, ar dėl asmeninių pasirinkimų. Vėl pradėkite užsiimti veikla, kuri teikia džiaugsmo ir pasitenkinimo, ir laikykite ją nediskutuotina. Tai taip pat gali padėti jums būti labiau dalyvaujančiu partneriu.
- Nustatykite ribas vienas kitam. Aptarkite sveikas ribas su partneriu, kad abu turėtumėte laiko sau. Šie pokalbiai gali būti sunkūs, tačiau labai svarbūs, kad išvengtumėte nuoskaudų. Be jų niekas nepasikeis.
- Spręskite priklausomybės kitam problemą. Partneris, kuris jaučiasi pernelyg priklausomas, turėtų išsiaiškinti, kas lemia jo elgesį – nesaugumas, baimė būti paliktam ar nepatenkinti asmeniniai poreikiai. Terapija gali būti vertingas įrankis, padedantis suprasti ir spręsti šias dinamikos problemas.
Ilgalaikė meilė – tai ne šių iššūkių vengimas, o jų įveikimas drauge ir jūsų santykiuose puoselėjama augimo mąstysena.
Nesvarbu, ar tai būtų aistros atgaivinimas, kokybiško laiko skyrimas, ar asmeninio tobulėjimo galimybių paieška, kiekviena kliūtis suteikia galimybę užmegzti gilesnį ryšį.
Juk meilė – tai ne tik tai, ką turite, bet ir tai, ką kuriate ir dėl ko dirbate kiekvieną dieną.
Discussion about this post