Veikla, kuria užsiimate prieš miegą, turi nemažai įtakos jūsų kitos dienos nuotaikai ir energijos lygiui. Veiklos prieš einant ilsėtis nulemia ir paties miego kokybę.
Sėkmingi žmonės supranta, kad jų gyvenimo variklis – puiki psichikos ir fizinė sveikata, visiškai priklausanti ir nuo miego kokybės bei trukmės. Visi žinome, kad laikas prieš miegą – tinkamiausias aplaiduojančioms procedūroms, pavyzdžiui, maudynėms vonioje arba po dušu. Tačiau kuo dar galime užsiimti?
1. Skaitymas
Taigi, tikriausiai daugelis sutiksite, kad skaitymas – paskutinė veikla, kuria daugelis žmonių užsiima prieš miegą. Skaitymas padeda pakurstyti kūrybiškumą, pasisemti žinių. Tiesa, skaityti galima nebūtinai grožinę ar psichologinę literatūrą: technologijų tinklaraščiuose, naujienų portaluose taip pat galima rasti labai kokybiško ir patrauklaus turinio, tik tiek, kad mėlyna prietaisų skleidžiama šviesa prieš miegą – tikrai ne į naudą: netrukus straipsnyje rasite paaiškinimą, kodėl.
2. Ramus pasivaikščiojimas
Dar gerokai prieš miegą tinkamas metas keliauti į sporto salę, o miego metui dar labiau priartėjus patariama imtis mažiau organizmą aktyvinančių veiklų, pavyzdžiui, ramiai pasivaikščioti su augintiniu gryname ore. Tai padės atsikratyti įkyrių minčių, geriau išsimiegoti. „Buffer“ – tarptautinės programinę įrangą kuriančios įmonės vadovas Joelis Gascoigne’as kiekvieną vakarą pasivaikščiojimams teigia skiriantis bent po 20 min.
3. Atsiribojimas nuo išmaniųjų prietaisų
Tyrėjai visiškai sutinka, kad prieš miegą naudojami ekranai visuomet atneša daugiau žalos negu naudos.
Mėlyna jūsų telefono skleidžiama šviesa imituoja saulės ryškumą, liepia jūsų smegenims nustoti gaminti miego hormoną melatoniną, kuris reguliuoja cirkadinį ritmą, todėl blogėja miegas, bet taip pat vystosi ir regėjimo problemos ir net depresija.
4. Praėjusios dienos apmąstymas
Daugelis žmonių prieš miegą skiria laiko apgalvoti, kuo buvo išskirtinė praėjusi diena, užsirašo kelis dalykus, kurie tą dieną buvo vertingiausi. Tai vadinamasis „dėkingumo žurnalas“, būdas išlikti motyvuotiems, ypač jei pastaruoju metu gyvenimas yra komplikuotas.
5. Meditacija
Prieš miegą labai naudinga ir bent 10 minučių pamedituoti. Tai puikus būdas atpalaiduoti kūną ir nuraminti mintis. Kaip rašoma vienoje lietuviškoje su joga supažindinančioje svetainėje, geriausia meditacija prieš miegą – kontroliuojamas kvėpavimas (sąmoningo dėmesingumo praktika) arba joga-nidra.
6. Rytojaus dienos darbų sąrašo peržvelgimas ar sudarymas
Daugeliui sėkmingų žmonių labai svarbu tinkamai pailsinti protą. Dažnai prieš miegą jie skiria laiko susidaryti kitos dienos svarbiausių darbų sąrašą. Šie žmonės puikiai žino, kad jei visko nepasižymės, įkyrios mintys į galvą gali pradėti skverbtis nakties metu ir išblaškyti visus miegus.
7. Paties miego planavimas
Lėtinis miego trūkumas pavojingas įvairiais aspektais. Taigi, galite tiesiog bandyti ugdytis įprotį pakankamai miegoti. Visi žinome, kokie užsiėmę veiklūs ir sėkmingi žmonės, pasiekę karjeros aukštumų verslininkai ir kūrėjai.
Būdas planuoti miegą – nusistatyti, kokiu laiku kiekvieną vakarą eisite miegoti. Tai vienas iš pagrindinių patarimų, jei siekiate, kad miegas būtų visavertis, sveikas.
Laura Vanderkam, knygos „Ką sėkmingiausi žmonės veikia prieš pusryčius?“ autorė, siūlo susiplanuoti, kada tiksliai kelsitės, apskaičiuoti, kiek valandų miego liks, taip pat nusistatyti žadintuvą ne tik ryte, bet ir priminimą, kada metas ruoštis keliauti į lovą.
8. „Atsijungimas“ ir atitrūkimas nuo darbo
Tikrai sėkmingi žmonės prieš miegą nebedirba. Jie įkyriai netikrina savo el. pašto dėžutės bei stengiasi nesigilinti į su darbu susijusias problemas.
Jei kartais prieš miegą perskaitytumėte iš vadovo ar kokio nors svarbaus klieno gautą laišką, veikiausiai galvotumėte apie to laiško turinį, svarstytumėte, kaip išspręsti vieną ar kitą problemą, galiausiai, dėl to labai sunkiai užmigtumėte ir kitą dieną tiesiog būtumėte mažiau produktyvūs. Taigi, jums nei po darbo valandų, nei tuo labiau prieš miegą tikrai nereikia spręsti darbinių problemų.
9. Sėkmingo rytojaus projektavimas
Daugelis sėkmingų žmonių kelias minutes prieš miegą skiria teigiamoms mintims apie rytojų projektuoti, įsivaizduoja, kad viskas, ko jie rytoj imsis, atneš tik teigiamus rezultatus. Pabandykite ir jūs – tikrai nieko neprarasite!
Discussion about this post