Ieškodami harmoningos gyvenamosios erdvės, daugelis šiomis dienomis vadovaujasi fengšui (Feng Shui) – senovės kinų praktikos, pagal kurią daugiausia dėmesio skiriama energijos, arba Qi, srautui erdvėje, principais. Taikydami fengšui principus interjero dizainui, galite paversti savo namus pusiausvyros ir pozityvumo šventove.
Pateikiame keletą nesudėtingų fengšui interjero dizaino patarimų, kuriuos galite pritaikyti savo gyvenamojoje erdvėje.
1. Prieangis
Jūsų prieangis veikia kaip vartai, pro kuriuos sklinda energija, tekanti per visus namus. Svarbu, kad jis būtų švarus ir ryškiai apšviestas, kad priimtų geras vibracijas. Kai prie įėjimo nėra netvarkos, energija gali sklandžiai judėti, suteikdama jūsų gyvenamajai erdvei pusiausvyros ir harmonijos pojūtį.
Venkite prie įėjimo statyti kliūtis, pavyzdžiui, baldus ar per daug daiktų, nes jie gali blokuoti energijos srautą. Atlaisvindami kelią į gyvenamąją erdvę, sukursite jaukią atmosferą.
2. Spalvos
Spalvos turi didelę įtaką tam, kaip jaučiamės savo namuose. Šviesios, raminančios spalvos, pavyzdžiui, levandų ir pastelinė žalia, gali sukurti ramybės ir atsipalaidavimo jausmą. Jos puikiai tinka erdvėms, kuriose norisi atsipalaiduoti, pavyzdžiui, miegamiesiems ir svetainėms.
Kita vertus, ryškios ar energingos spalvos gali priversti mus jaustis įsitempusius. Nors raudona spalva gali suteikti energijos ir jaudulio, per didelis jos kiekis gali išbalansuoti. Vietoj to tokios spalvos kaip violetinė ir žalia skatina ramybės ir laimės jausmą.
3. Vieta miegamajame
Jūsų lova yra labai svarbi, nes ja dažnai naudojatės. Joje miegate kiekvieną naktį, o dieną kartais ilsitės arba snaudžiate. Pasak fengšui, tai, kaip įrengsite miegamąjį, gali pakeisti jūsų savijautą. Siūloma lovą statyti ten, iš kur matysite duris. Taip galite jaustis atsakingesni už savo gyvenimą ir mažiau nerimauti, todėl geriau miegosite.
Nėra gerai, jei jūsų lova stovi tiesiai į langą arba duris. Taip pat nėra idealu, jei jūsų lova yra pernelyg arti bet kurio iš jų.
4. Geras apšvietimas
Apšvietimas taip pat yra vienas iš svarbių fengšui interjero dizaino patarimų, nes jis reiškia aiškumą ir pozityvumą. Pasirūpinkite, kad jūsų namuose būtų daug šviesos, nes tai padės geriau tekėti energijai. Geriausia, kad kiekviename kambaryje būtų daug šviesos, ypač ten, kur nėra daug natūralios šviesos.
Kad šviesa būtų subalansuota ir maloni, galite naudoti lubinius šviestuvus, toršerus ir stalines lempas. Šviesesni namai gali pagerinti energijos srautą ir sukurti laimingesnę, ramesnę atmosferą jums ir jūsų šeimai.
5. Virtuvė
Gerai sutvarkyta ir švari virtuvė skirta ne tik maisto gaminimui; manoma, kad ji turi įtakos jūsų gerovei ir sveikatai. Pagal fengšui principus virtuvės būklė gali turėti įtakos jūsų gebėjimui pritraukti pinigus ir skatinti gerą sveikatą.
Norėdami laikytis fengšui principų virtuvėje, pasirūpinkite, kad stalviršiai būtų švarūs, o nenaudojamus prietaisus padėkite į šalį. Taip virtuvė ne tik gražiai atrodys, bet ir padės energijai sklandžiai tekėti. Galiausiai nepamirškite reguliariai valyti ir tvarkyti virtuvę, kad geros vibracijos išliktų.
6. Metalo energija
Metalas, kaip ir medis, žemė, vanduo ir ugnis, yra svarbiausia fengšui dalis. Kiekvienas iš jų reiškia kažką skirtingo, o metalas siejamas su aiškiu mąstymu ir atsargumu. Kad virtuvė būtų tinkamesnė, galite naudoti metalinius daiktus.
Tai gali būti metalinė virtuvės sienelė arba metalinės spintelių rankenėlės. Taip pat galite naudoti tokias spalvas, kaip balta, pilka ar metalo atspalvių, ant sienų ar spintelių. Iš esmės metalas virtuvėje gali padėti aiškiai mąstyti ir atkreipti dėmesį į detales.
7. Apvalūs stalai
Lygios baldų linijos, pavyzdžiui, apvalūs stalai, suteikia bendrumo ir ramybės jausmą. Todėl jie puikiai tinka patalpoms, kuriose žmonės praleidžia laiką kartu, pavyzdžiui, valgomiesiems ar svetainėms. Šioms vietoms pasirinkus apvalius stalus, visi gali pasijusti artimesni ir laimingesni.
Galiausiai, turėdami namuose apvalius stalus, sukursite draugišką atmosferą. Tai skatina visus geriau sugyventi ir mėgautis kartu praleidžiamu laiku.
8. Dekoro elementų derinimas poromis
Sukurti simetriją interjero dizaine galima poruojant vienas kitą papildančius dekoro elementus.
Tai reiškia, kad savo namuose turėtumėte rinktis tarpusavyje derančias dekoracijas ir baldus. Tai tarsi parinkti daiktus, kurie gerai atrodo vienas šalia kito, pavyzdžiui, derančias užuolaidas ir pagalvėles arba du panašius šviestuvus abiejose sofos pusėse. Taip išdėliojus daiktus, kambaryje sukuriamas malonus, subalansuotas jausmas.
9. Pozityvūs paveikslai ir nuotraukos
Pakabinus besišypsančių veidų ir smagių akimirkų su šeima nuotraukas, jūsų namai taps šiltesni. Matant šias nuotraukas, jos primins jums laimingas akimirkas ir pripildys kambarį teigiamų jausmų. Tai tarsi po namus išbarstyti mažyčiai laimės stimuliatoriai.
10. Žalioji energija
Augalai simbolizuoja gyvybę ir gamtą, sukuria teigiamą ir gydančią atmosferą. Rinkitės augalus, kurie gali gerai augti jūsų erdvėje, ir atsižvelkite į jų simbolines reikšmes, kad jos atitiktų jūsų namų energijos tikslus.
Pavyzdžiui, sansevjera yra puikus pasirinkimas. Ji ne tik valo orą, bet ir suteikia apsauginės energijos. Jos augimas aukštyn simbolizuoja pažangą, o tai atitinka fengšui principus. Kitas pasirinkimas – pinigų medis, kuris, kaip tikima, pritraukia klestėjimą ir sėkmę. Abu augalus lengva prižiūrėti ir jie gali augti gyvenamosiose patalpose.
Fengšui pagerins ne tik kasdienybę, bet ir savijautą
Fengšui įtraukimas į namų interjero dizainą gali pagerinti jūsų savijautą. Tai reiškia, kad viskas turi būti sutvarkyta taip, kad energija gerai tekėtų, o jūs jaustumėtės laimingi ir ramūs. Naudodamiesi šiais patarimais, sukurkite erdvę, kurioje jausitės laukiami ir atsipalaidavę, pasiruošę klestėti.