Netrūksta žmonių, kurie bando patarti, kaip džiaugtis ir mėgautis gyvenimu. Tėvai gali sakyti, kad reikia susituokti, reklamose teigiama, kad reikia pirkti jų produktus, o socialinė žiniasklaida liepia būti panašesniems į įžymybes. Tačiau klausydami kitų žmonių laimės neatrasite. Jums reikia nusiraminti ir įsiklausyti į savo vertybes bei tai, kas jums svarbu.
Tai lengviau pasakyti, nei padaryti. Tačiau kuo greičiau pradėsite gyventi pagal savo aplinkybes, tuo greičiau atrasite erdvės, kurios jums reikia, kad būtumėte laimingi. Tai reiškia, kad reikia atsisakyti išankstinės nuomonės apie tai, koks turėtų būti jūsų gyvenimas, atsisakyti neigiamų minčių apie save ir maksimaliai išnaudoti dabartinę situaciją.
Iš pradžių galite jaustis savanaudžiai, kad atsigręžėte į save. Tačiau skirti laiko sau ir suprasti, kas jums svarbu, nereiškia apleisti visus, kuriuos mylite. Priešingai. Geriau suvokdami save ir dėkodami už tai, ką turite kiekvieną dieną, tapsite laimingesni.
Taip pat jausitės labiau pasirengę bendrauti su aplinkiniais. Būdami laimingesni, galėsite daugiau pasiūlyti žmonėms, kurie jums rūpi. Galėsite dalytis su jais džiaugsmu, nes patys būsite laimingi.
Taip pat būsite labiau susitaikę su savimi, įsitikinę, kad jūsų profesinis ir asmeninis gyvenimas šiandien yra būtent toks, koks turi būti. Ir kad galite juos padaryti dar geresnius.
Kas yra laimė?
Laimę lengviausia suprasti kaip emocinę būseną, kuriai būdingi džiaugsmo ir pasitenkinimo jausmai. Ji taip pat siejama su pasitenkinimo gyvenimu jausmu ir subjektyvia gerove. Ji grindžiama pasitikėjimu, kad viskas bus gerai.
Pagal šį apibrėžimą laimę įgyjate, kai pagaliau gaunate savo svajonių gyvenimą, jaučiatės pasiekę (arba pasieksite) tai, ko norite, ir jūsų gyvenimo kokybė yra gera.
Tačiau laimė yra ne tik „daiktas“, kurį galite turėti – tai įprotis, kurį turite išsiugdyti.
Kaip ir visi įpročiai, didžiausias iššūkis yra pradėti. Tačiau jei laimę suskirstysite į paprastas kasdienes užduotis, galėsite išsikelti sau pasiekiamus tikslus. Tada pamažu pradėsite gerinti savo nuotaiką ir išmoksite džiaugtis savimi.
8 naudingi patarimai, kaip džiaugtis gyvenimu
Už pinigus laimės nenusipirksi, tačiau jie suteikia tam tikro stabilumo ir suteikia galimybę gauti papildomos pagalbos, jei jos prireiktų.
O jei svarstote, kaip mėgautis gyvenimu be pinigų, nesijaudinkite: tai daugiau nei įmanoma. Štai keletas visiškai nemokamų ir paprastų būdų, kaip galite praktikuoti laimę.
Viskas, ko jums reikia, yra laikas ir šiek tiek pastangų – galite pradėti jau šiandien. Ir atminkite, kad gyvenimas per trumpas, jog būtumėte nelaimingi.
1. Išsiugdykite dėkingumo požiūrį
Žmonės turi polinkį į negatyvumą. Jei sugebėsite tai įveikti, sumažinsite psichikos sveikatos sutrikimų, tokių kaip lėtinis stresas, nerimas ir depresija, riziką. Galite netgi sumažinti savo polinkį į fizinės sveikatos sutrikimus, pavyzdžiui, lėtinį skausmą ir ligas.
Tokia yra dėkingumo galia. Jei kiekvieną dieną rasite už ką būti dėkingi, gyvenimas nebebus toks sunkus. Pradėsite reguliariai pastebėti visus gerus įvykius, net jei tai bus tik smulkmenos.
Dabar yra puikus metas pradėti dėkingumo žurnalą. Bet kokio tipo dienoraščių rašymas yra naudingas jūsų psichikos sveikatai, tačiau dėkingumo žurnalai padės jums sutelkti dėmesį į pozityvumą.
Tai nereiškia, kad reikia ignoruoti sunkias tiesas. Tai paprasčiausiai reiškia, kad reikia vertinti tai, kas pasaulyje yra gera, ir kartu pripažinti tai, kas bloga. Tai padės pilnavertiškiau vertinti tikrovę ir labiau džiaugtis gyvenimu.
2. Sportuokite
Kasdienė mankšta padeda būti laimingesniems. Kai išeinate pabėgioti, darote atsispaudimus ar šokate, jūsų smegenys išskiria „laimės hormonus“, vadinamus endorfinais. Tai natūraliai gaminamos cheminės medžiagos, kurios padeda patirti džiaugsmą.
Jei treniruojatės pirmą kartą, verta neskubėti. Rekomenduojama pradėti nuo 30 minučių vidutinio intensyvumo arba intensyvios mankštos per dieną. To užtenka, kad pajustumėte tokią naudą kaip sumažėjęs stresas, pagerėjęs miegas, tvirtesnis fizinis kūnas ir didesnė savivertė.
3. Nusnauskite
Nedaug dalykų yra tokie palaimingi kaip trumpas snaudulys dienos metu. Tad kodėl to nepavertus nuolatiniu savęs priežiūros įpročiu?
Tai labai priklausys nuo jūsų gyvenimo būdo, bet jei turite laiko ir lankstumo, užtenka 20 minučių, kad atsibustumėte atsigavę ir pasiruošę viską pradėti iš naujo. Be to, tai padės jums jausti mažesnį stresą ir nerimą.
4. Raskite priežasčių juoktis
Senas posakis „juokas – geriausias vaistas“ yra teisingas. Jis mažina streso lygį, kovoja su ligomis ir gerina bendrą sveikatą. Be to, tai būdas sustiprinti ryšį su kitais žmonėmis.
Pateikiame keletą patarimų, kaip į savo gyvenimą įnešti daugiau juoko:
- Išsiaiškinkite, kas jus juokina, ir skirkite tam laiko.
- Kuo dažniau susitikinėkite su linksmais žmonėmis.
- Stenkitės prajuokinti kitus žmones savo juokeliais.
5. Išsiaiškinkite, kas jus jaudina
Savęs pažinimas ir introspekcija išmokys jus, ko reikia, kad būtumėte laimingi. Pabandykite medituoti, vesti dienoraštį arba lankytis pas terapeutą, kad sužinotumėte daugiau apie save.
Kai suvoksite, ko jums reikia, galėsite pritaikyti prie to savo gyvenimą. Štai keletas pavyzdžių:
- Jei nesate rytinis žmogus ir mėgstate miegoti, ieškokite darbo su lanksčiomis darbo valandomis.
- Jei didelės grupės susitikimai jus nuvargina, pirmenybę teikite bendravimui su draugais „vienas prieš vieną“.
- Jei nemėgstate sportuoti vieni, pavyzdžiui, bėgioti ar kilnoti svarmenis, pabandykite užsiimti komandine sporto šaka ar lankyti šokių pamokas.
6. Išeikite į viešumą ir susitikite su žmonėmis
Nereikia pakeisti savo dabartinės draugų grupės, tačiau plėsti savo pažįstamų ratą niekada nėra blogai.
Susitikimai su naujais žmonėmis, kurie pripildys jus džiaugsmo, padės išgyventi sunkius laikus, džiaugtis gyvenimu ir suteiks energijos.
7. Sudarykite norų sąrašą ir išsikelkite sau tikslus
Norų sąrašas yra puikus būdas stebėti, ko norite iš gyvenimo. Nė vienas punktas nėra per daug ambicingas. Užsirašykite visus savo norus ir pažiūrėkite, kas išeis.
Tada galite užsibrėžti tikslus, kad tuos dalykus pasiektumėte. Tikslai – tai tiesiog jūsų svajonės veiksme; tai būdas, kaip planuojate įgyvendinti savo užmojus.
Gali būti, kad visų savo norų sąraše esančių punktų negalėsite pasiekti iš karto. Tačiau galite dėlioti tikslus, kad vienas tikslas priartintų jus prie kito ir dar kito, kol pasieksite geresnių rezultatų.
Jei svajojate metus praleisti keliaudami po Europą su kuprine, gali tekti numatyti keletą papildomų žingsnių. Pavyzdžiui, kiek pinigų reikia, kad keliaudami galėtumėte išgyventi be darbo? Prieš puldami siekti didesnio kelionės tikslo, turėsite nusistatyti aiškius finansinius tikslus.
8. Puoselėkite teigiamus santykius
Apmąstydami įvardykite teigiamus santykius savo gyvenime. Paklauskite savęs:
- Su kuo konsultuojatės, kai jums reikia paramos?
- Ar po pokalbio su tam tikru žmogumi jaučiatės geriau ar blogiau?
- Kai galvojate apie tam tikrą žmogų, ar jus jaudina, ar apima baimė?
- Ar lengva kalbėtis su šiuo žmogumi, ar jaučiatės tarsi pokalbis būtų labai sudėtingas?
Galvodami apie savo atsakymus, pabandykite nustatyti, kodėl jaučiatės taip, kaip jaučiatės. Jei bendravimas su mokyklos laikų bičiuliu išvargina, turėtumėte pagalvoti apie atsiribojimą nuo tokio žmogaus.
Kita vertus, jei kas nors jus pripildo džiaugsmo, pasistenkite tuos santykius puoselėti ir išsaugoti. Leiskite jiems žinoti, kad juos vertinate. Gyvenimas – tai laiko praleidimas su žmonėmis, kurie jus myli.
Mėgautis gyvenimu reiškia, kad turite dėl jo dirbti
Dabar jau turėtumėte suprasti mūsų svarbiausią žinutę, kaip mėgautis gyvenimu: turite dėl jo dirbti.
Laimė nėra „daiktas“, kurį galite turėti, o sodas, kurį turite puoselėti. Jai reikia nuolat skirti laiko, dėmesio ir nustatyti prioritetus tam, kas jums svarbu.
Šie sprendimai kartais nėra lengvi. Dėl kai kurių teks išeiti iš savo komforto zonos, kad įgyvendintumėte neįmanomus dalykus. Kai kurie žmonės taip pat gali jus atstumti, nes jie nėra pripratę prie jūsų naujų ribų.
Tačiau galite leisti sau pačiam kontroliuoti savo gyvenimą. Jei vadovausitės savo vidiniu kompasu, rezultatai gali pakeisti visą jūsų gyvenimą.