Jūsų telefone yra daugiau bakterijų nei ant klozeto dangčio. Atsižvelgiant į tai, kad skambindami telefoną priglaudžiate prie veido ir tikriausiai didžiąją dienos dalį laikote telefoną rankoje, yra labai įtikinamų argumentų, kodėl reikėtų reguliariai valyti savo įrenginį.
Kaip dažnai turėtumėte valyti savo telefoną?
Federalinės komunikacijos komisijos (FCC) teigimu, telefoną turėtumėte valyti ne rečiau kaip kartą per dieną, vadovaudamiesi telefono vadove pateiktomis valymo instrukcijomis.
Valydami prietaisą netinkamu būdu (pvz., naudodami spiritą ir popierinius rankšluosčius), galite nuplėšti apsaugines ekrano dangas ir padaryti daugiau žalos nei naudos.
Tačiau yra saugesnių metodų ir produktų. Todėl pateiksime jums labiausiai paplitusius ir veiksmingiausius būdus, kaip tinkamai apsaugoti telefoną nuo mikrobų ir kenksmingų bakterijų, ypač vandeniui atsparios klasės telefonams.
1. Naudokite dezinfekuojamąsias servetėles arba tinkamą alkoholio pagrindu pagamintą tirpalą
Jei palietėte telefoną po to, kai palietėte viešojo tualeto rankeną, pirmoji mintis gali būti, kad jį nuvalysite alkoholiu. To nedarykite. Alkoholis gali pašalinti oleofobinę ir hidrofobinę dangas, kurios neleidžia aliejui ir vandeniui pažeisti telefono ekrano ir kitų prievadų.
Kai kuriose svetainėse siūloma patiems pasigaminti alkoholio ir vandens mišinį, tačiau labai svarbu tinkamai parinkti koncentraciją. Jei suklysite, galite sugadinti telefoną. Saugiausia telefono ekranui valyti naudoti dezinfekcines servetėles, kurių sudėtyje yra 70 % izopropilo alkoholio.
Prieš pandemiją buvo nurodyta nenaudoti dezinfekuojamųjų servetėlių telefonų ekranams, tačiau „Apple“ teigia, kad galima naudoti „Clorox Wipes“ ir kitas panašios koncentracijos dezinfekuojamąsias servetėles.
AT&T valymo gairėse siūloma „purkšti neabrazyvinę arba alkoholio (70 % izopropilo) pagrindu pagamintą dezinfekavimo priemonę tiesiai ant minkštos, pūkelių nepaliekančios šluostės ir nuvalyti prietaisą, kai jis išjungtas ir atjungtas nuo elektros tinklo“.
„Samsung“ taip pat teigė, kad galite pasigaminti alkoholio pagrindu pagamintą 70 % etanolio arba izopropilo alkoholio tirpalą, užteptą mikropluošto šluoste.
Dar viena kasdienio valymo galimybė – investuoti į ultravioletinę (UV) šviesą, pvz., „PhoneSoap“. Ši UV šviesą naudojanti bendrovė teigia, kad jos gaminys sunaikina 99,99 % mikrobų ir išnaikina bakterijas.
2. Atsikratykite pirštų atspaudų naudodami mikropluošto šluostę
Pirštų atspaudų dėmių sunku išvengti, nes oda nuolat gamina riebalus. Tai reiškia, kad kiekvieną kartą, kai paimate telefoną, ant jo neabejotinai atsiras pirštų atspaudų.
Saugiausias ir veiksmingiausias būdas nuvalyti ekraną – mikropluošto šluoste. Jei ekraną reikia labai valyti, sudrėkinkite mikropluošto šluostę distiliuotu vandeniu ir nuvalykite ekraną – venkite purkšti vandenį tiesiai ant ekrano. Šį metodą galima naudoti ir telefono nugarinei bei šoninei dalims.
Taip pat galite išbandyti mikropluošto ekrano valiklio lipduką, kurį priklijuosite prie telefono galinės dalies ir galėsite nuimti, kai norėsite jį nuvalyti.
3. Pašalinkite smėlį ir pūkelius naudodami šį triuką su juosta
Smėlis ir pūkeliai gali įstrigti mažose telefono jungtyse ir plyšiuose, kur ekranas jungiasi su korpusu.
Geriausias būdas pašalinti smėlį ir pūkelius yra „Scotch“ juosta. Ją galite uždėti išilgai plyšių ir garsiakalbio, suvynioti ir atsargiai įdėti į prievadus. Dėl lipnios juostos lipnumo ištrauksite visus pūkelius ar smėlį, kurie gali būti įstrigę telefone.
Mažesnėms garsiakalbio skylutėms, kurių juosta nepasiekia, naudokite dantų krapštuką (tik tai darykite labai atsargiai) arba pabandykite išsiurbti nešvarumus mikro vakuuminiu siurbliu. Šiuos įrankius galima naudoti ir kitiems smulkiems prietaisams ar sunkiai pasiekiamoms automobilio vietoms valyti.
4. Nuvalykite makiažą drėgna šluoste
Kai veidas padengtas makiažu ir jums reikia paskambinti, atspėkite, prie ko prilips makiažo pagrindas? Teisingai, prie telefono ekrano.
Nors makiažui nuvalyti kas vakarą naudojate makiažo valiklį, dėl kai kurių cheminių medžiagų, kurios gali slypėti sudedamosiose dalyse, neturėtumėte jo naudoti kaip ekrano valiklio.
Vietoj to galite įsigyti telefonui skirtą makiažo valiklį, pvz., „Whoosh“. Įmonė teigia, kad jos gaminys yra saugus visiems ekranams, jame nėra alkoholio, chloro, amoniako ar fosfatų, galinčių pažeisti įvairias ekrano dangas.
Telefoną taip pat galite valyti drėgna mikropluošto šluoste. Šluostę purkškite purkštuvu, o ne palikite po vandeniu. Kuo mažiau vandens, tuo geriau.
5. Kaip valyti vandeniui atsparius telefonus?
Jei turite vandeniui atsparų telefoną, kurio klasė yra IP67 ir aukštesnė, galite jį nuplauti vandeniu. Nors šie telefonai, pavyzdžiui, naujasis „iPhone 15 Pro“, gali atlaikyti iki 30 minučių panardinimą iki 6 metrų gylyje, daug geriau telefoną valyti drėgna arba šlapia šluoste.
Tada nusausinkite telefoną sausa, minkšta šluoste, kad pašalintumėte vandenį. Būtinai nusausinkite visus garsiakalbius ir prievadus.
Įmerkus telefoną į vandenį arba pakišus po čiaupu, vanduo pateks į prievadus, o tai reiškia, kad negalėsite įkrauti telefono, kol jie nebus sausi, o tai gali užtrukti.
Atminkite, kad vandeniui atsparus telefonas labiau užtikrina ramybę nelaimingų nutikimų atveju, o ne skatina jus su telefonu maudytis po dušu.
Valydami telefoną venkite šių medžiagų
Pateikiame jums keletą produktų, kurių niekada neturėtumėte naudoti telefonui valyti.
1. Rankų dezinfekavimo priemonė
Kadangi kai kurių rankų dezinfekavimo priemonių sudėtyje yra tokių sudedamųjų dalių kaip kvapiosios medžiagos ir etilo alkoholis, geriausia, kad dezinfekavimo priemonės nepatektų ant telefono ekrano.
Vis dėlto, jei ką nors lietėte ne namuose, prieš liesdami telefoną turėtumėte dezinfekuoti rankas, kad išvengtumėte virusų ir bakterijų plitimo.
Kad pasiektumėte geriausių rezultatų, naudokite profesionalią rankų dezinfekavimo priemonę, o ne gaminkite ją namuose (jos nėra tokios veiksmingos).
2. Langų valiklis
Veidrodžius ir langus valote langų valikliu ir jie yra švarūs, taigi langų valiklį galima naudoti ir telefonui? Klystate! Kai kurie telefonai, pavyzdžiui, „iPhone“, turi apsauginę dangą, atsparią vandeniui ir aliejui, kuri laikui bėgant gali susidėvėti.
Naudodami šiurkščius valiklius galite nuimti dangą ir telefonas gali būti labiau pažeidžiamas įbrėžimams. Bet koks valiklis su abrazyvinėmis medžiagomis greičiausiai subraižys paviršių, todėl tokių valiklių reikėtų vengti.
3. Virtuvės valikliai
Valymo priemonės nesunaikina įbrėžimams atsparių ekrano savybių, tačiau apsauginės dangos nuėmimas vis tiek yra problema. Todėl „Apple“ taip pat siūlo nenaudoti buitinių valymo priemonių „iPhone“ valymui, įskaitant baliklį. Taip pat nurodoma nenaudoti jo ant stiklo su danga.
4. Popieriniai rankšluosčiai
Jie gali būti skirti stalui valyti, bet laikykite juos atokiau nuo savo telefono. Popierius gali susmulkėti, todėl ant telefono gali likti daug daugiau nešvarumų. Popieriniai rankšluosčiai netgi gali palikti įbrėžimų ant ekrano.
5. Izopropilo alkoholis
Kadangi daugelis naujesnių telefonų turi apsauginę dangą, laikui bėgant trinamasis alkoholis gali ją greičiau nudildyti, todėl telefonas bus labiau linkęs įbrėžimams.
Būtinai patikrinkite, ar visų „saugių naudoti“ telefono ekrano valiklių sudedamosiose dalyse nėra alkoholio. „Apple“ teigia, kad valant jos įrenginius reikia vengti alkoholio.
6. Makiažo valiklis
Kai kurių makiažo valiklių sudėtyje gali būti cheminių medžiagų, kurios gali būti labai kenksmingos jūsų išmaniajam telefonui. Rekomenduojama vengti makiažo valiklio ir vietoj jo naudoti minkštą šluostę su trupučiu vandens.
7. Suspaustas oras
Telefonas yra jautrus, todėl į jo angas pučiant didelį oro kiekį galima jį pažeisti, ypač mikrofoną. Technologijų kompanijos, pavyzdžiui, „Apple“, specialiai įspėja nenaudoti suspausto oro.
8. Indų ploviklis ir rankų muilas
Nors jūsų indų ploviklis ir rankų muilas gali būti švelnūs, vienintelis būdas juos naudoti yra kartu su vandeniu. Dauguma telefonų gamintojų rekomenduoja laikyti vandenį atokiau nuo telefono, todėl vėlgi laikykitės drėgnos šluostės.
9. Actas
Tai tiesiog draudžiama. Actas pašalins jūsų telefono ekrano dangą. Žinoma, galite naudoti labai atskiestą actą kitoms telefono dalims valyti. Tačiau telefono šonams ir nugarėlei valyti naudokite 50/50 mišinį su distiliuotu vandeniu.
Tinkamai pasirūpinkite telefonu ir savo higiena
Telefono valymas yra ne tik svarbus, bet ir būtinas norint išlaikyti tinkamą higieną ir švarų bei tinkamai veikiantį išmanųjį įrenginį.
Reguliariai prižiūrėdami savo telefoną, galite užkirsti kelią bakterijų plitimui ir apsaugoti jo funkcionalumą ilgam laikui.
Atminkite, kad valant telefoną reikia laikytis atsargumo, kad nenukentėtų jo apsauginės dangos. Pasirinkite tinkamus valymo įrankius, venkite agresyvių chemikalų ir pernelyg didelio vandens kiekio.
Kai įpratinsite tinkamai valyti savo telefoną, jis ne tik atrodys švarus, bet ir tarnaus gerokai ilgiau, padedant apsaugoti ne tik jūsų, bet ir paties telefono sveikatą.
Discussion about this post